reklama
reklama
reklama
© PGZ
Przemysł elektroniczny |

PGZ z kolejnym zagranicznym partnerem

Polska Grupa Zbrojeniowa ogłosiła niedawno, że podpisała memorandum o dwustronnej współpracy w zakresie pojazdów bojowych i wozów zabezpieczenia technicznego z BAE Systems.

Jak wyjaśnia PGZ w swoim komunikacie, współpraca została nawiązania w celu zapewnienia Siłom Zbrojnym RP M88 ARV oraz potencjalnie innych wozów bojowych, jako wsparcie ciężkich brygad przezbrajanych na czołgi Abrams.

Partnerstwo dotyczy również obszaru projektów modernizacyjnych Sił Zbrojnych RP, a także podejmowania wspólnych działań, mających na celu „zabezpieczenie kluczowych zdolności wsparcia cyklu życia w przedsiębiorstwach wchodzących w skład polskiego przemysłu obronnego”.

„Dążymy do zwiększania zakresu korzyści płynących z naszego partnerstwa z każdą firmą zaangażowaną w programy modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP. BAE Systems zapewniła sobie znaczącą pozycję w Wojskach Lądowych dzięki M88 ARV i na kanwie tego sukcesu pracujemy nad wypracowaniem owocnego formatu współpracy, która zapewni wysokiej jakości usługi dla naszych żołnierzy, a także nowe możliwości dla naszych przedsiębiorstw.” – mówił Sebastian Chwałek, Prezes Zarządu PGZ.

Podpisane memorandum jest kolejnym krokiem ku unowocześnieniu polskiej armii, a także wzmocnieniu znaczenia polskiego przemysłu zbrojeniowego. 

„Dzisiejsza umowa to kamień milowy w naszym partnerstwie z PGZ, potwierdzający nasze zaangażowanie w dostarczanie kluczowych zdolności wspierających przedsięwzięcie, jakim jest modernizacja Polskiej armii. Przygotowujemy się do dostarczenia najlepszych, najskuteczniejszych rozwiązań w zakresie zabezpieczenia technicznego i pola walki, aby wyposażyć Wojska Lądowe w nowoczesne, sprawdzone platformy NATO niezbędne do zagwarantowania stabilności w Europie.” – powiedział Jeremy Tondreault, President of BAE Systems’ Platforms & Services.

BAE Systems to wielonarodowy koncern przemysłu zbrojeniowego i lotniczego. Powstał w 1999 roku z połączenia British Aerospace i Marconi Electronic Systems.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2