reklama
reklama
reklama
© Prime Batteries Technologies
Przemysł elektroniczny |

Rumuński producent zwiększy produkcję baterii do 8 GWh

Prime Batteries Technology podpisało umowę inwestycyjną z należącym do Unii Europejskiej EIT InnoEnergy. Połączenie sił umożliwi zwiększenie produkcji baterii oraz magazynów energii w Europie.

Rumuńska spółka, Prime Batteries Technology, zajmuje się produkcją baterii litowo-jonowych oraz dostosowywaniem do potrzeb systemów bateryjnych dla sektora motoryzacyjnego, inteligentnych sieci i przemysłu, a także budową stacjonarnych magazynów energii. 

W komunikacie EIT InnoEnergy czytamy, że na mocy umowy inwestycyjnej organ Unii Europejskiej będzie wspierał Prime Batteries Technology w realizacji zwiększenia rocznej produkcji do 8 GWh, przyciąganiu do firmy nowych talentów, a także „torowaniu drogi spółki, by ta stała się jednym z sukcesów europejskiego łańcucha wartości akumulatorów”.

„Dostarczamy zaawansowane rozwiązania magazynowe do różnych międzynarodowych klientów, a większość zamówień na lata 2023 i 2024 mamy już zapewnionych. O jakości i wydajności naszych produktów świadczy fakt, że ponad 80% naszej sprzedaży trafia do powracających klientów. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem musimy zwiększyć nasze moce produkcyjne. Naszą ambicją jest zwiększenie rocznej produkcji do 2 GWh do 2024 roku i do 8 GWh do 2026 roku. Osiągniemy to poprzez dalszy rozwój naszej inteligentnej fabryki, która jednocześnie umożliwia nam wytwarzanie baterii po znacznie niższych kosztach.” – mówił Vicentiu Ciobanu, dyrektor naczelny Prime Batteries Technology

Prime Batteries Technology współpracuje z firmami z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Hiszpanii, Włoch, Polski, Chorwacji, Słowenii i Turcji.

Umowa inwestycyjna ma przyczynić się do podwojenia wartości globalnego rynku baterii w ciągu najbliższych czterech lat. W Europie popyt na baterie litowo-jonowe szybko rośnie, przewyższając produkcję. Z tych też względów Unia Europejska nadała kluczowe znaczenie rozwojowi i wzmocnieniu łańcucha dostaw na rynku wewnętrznym. Jest wielce prawdopodobne, żeby Europa stała się drugim po Chinach największym producentem na świecie do 2025 roku.

EIT InnoEnergy swoimi działaniami inwestycyjnymi stara się ziścić plany Unii Europejskiej. Według rankingu Pitchbook jest to najbardziej aktywny inwestor w dziedzinie zrównoważonej energii na świecie, stając się zarazem siłą napędową European Battery Alliance (EBA). Do tej pory wspierał m.in. szwedzki Northvolt (niedawno zamknięta runda finansowania w wysokości 2,75 mld USD) oraz francuski Verkor (zamknięta runda założycielska w wysokości 250 mln EUR oraz strategiczne partnerstwo z Renault).

„Aktywne inwestycje w elektryfikację Europy są kluczowe dla bezpieczeństwa energetycznego kontynentu i przyspieszenia przejścia na zrównoważony rozwój. Jesteśmy zaangażowani w poszukiwanie najlepszych technologii i wspieranie najbardziej obiecujących firm, aby pomóc im się rozwijać i wywierać rzeczywisty wpływ na coraz większą skalę.” – tłumaczył Diego Pavia, dyrektor generalny EIT InnoEnergy


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1