reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

PKC Group zatrudni 500 pracowników dotkniętych redukcją w MAN

Radio ESKA poinformowała, że producent wiązek kablowych ma zatrudnić nawet 500 osób dotkniętych restrukturyzacją starachowickiej fabryki MAN-a. PKC Group w tym celu ma utworzyć nowe, dodatkowe miejsca pracy.

Przypomnijmy, że 10 listopada tego roku MAN ogłosił, że pogarszająca się sytuacja związana z malejącymi zamówieniami zmusiła producenta do podjęcia decyzji o kompleksowej restrukturyzacji zakładu w Starachowicach, a co za tym idzie, do redukcji 860 miejsc pracy. 

„Obecnie trwają rozmowy ze związkami zawodowymi w celu wspólnego znalezienia jak najlepszych rozwiązań dla Pracowników i firmy. Podobnie jak w przeszłości, MAN jest świadomy swojej odpowiedzialności społecznej. Firma planuje m.in. zaproponować pracownikom zatrudnienie w zakładach MAN - np. w fabryce samochodów ciężarowych w Krakowie czy w zakładzie w Banovcach na Słowacji.” – czytamy w opublikowanym przez Radio ESKA piśmie nadesłanym przez MAN. 

Rzeczywiście, wydaje się, że MAN nie zostawi dotkniętych restrukturyzacją pracowników na lodzie i dokona czynu godnego podziwu – znajdzie większości nową pracę.

„W wyniku prowadzonych rozmów z naszym wieloletnim partnerem - firmą PKC, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu w Starachowicach istnieje obecnie możliwość zatrudnienia dla 500 osób.” – cytuje ESKA Michaela Kobrigera, Członka Zarządu ds. Produkcji i Logistyki w MAN Truck & Bus SE –  „Naszym celem jest zapewnienie prawie wszystkim 860 pracownikom dotkniętym restrukturyzacją alternatywnej oferty pracy w firmie MAN lub firmie zewnętrznej PKC, a tym samym pokazanie im jasnych perspektyw na przyszłość.” - dodała cytowany przez radio Arne Puls, dyrektor ds. zasobów ludzkich w firmie MAN. 

PKC Group należy do Motherson Group, w Polsce działa od 2008 roku. Firma wciąż się rozwija i regularnie zatrudnia nowych pracowników. 

„Nieustannie szukamy sposobów na rozszerzenie naszej działalności i wspieranie naszych globalnych klientów oraz bycie aktywnymi członkami społeczności, w której działamy.” – czytamy wypowiedź cytowanego przez Eskę Jani Kiljala, Prezesa PKC Europa i Ameryka Południowa – „Ze względu na rosnące potrzeby biznesowe z przyjemnością oferujemy pracę doświadczonym pracownikom MAN, co stanowi wartość dla obu firm.”


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama