reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Solaris
Przemysł elektroniczny |

Solaris podpisał nowy kontrakt na ponad 19 mln euro

Polski producent autobusów podpisał umowę z łotewskim przewoźnikiem Rīgas Satiksme na kwotę ponad 19 mln euro. Zamówienie dotyczy 35 autobusów Solaris Urbino i 12 electric, które zostaną dostarczone na Łotwę pod koniec 2023 roku.

Aktualizacja; grudnia 02, 2022 9:42 AM

Jak informuje Solaris w komunikacie prasowym, podpisana umowa zawiera możliwość rozszerzenia kontraktu o kolejne 17 sztuk. 

„Współpracujemy z Rīgas Satiksme już ponad 20 lat. W tym czasie dostarczyliśmy do Rygi prawie 600 naszych pojazdów. Jestem niezwykle dumny, że nasza firma może być częścią historii transportu publicznego w tym mieście, szczególnie, że początki naszej elektromobilnej drogi w stolicy Łotwy sięgają jeszcze 2001 roku, kiedy na ulicach Rygi pojawiły się pierwsze Trollino. Elektromobilność to z pewnością przyszłość transportu, a bezemisyjne autobusy, które wkrótce dołączą do tutejszej floty dostarczą bezspornych korzyści dla mieszkańców.” – powiedział Olivier Michard, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach sp. z o.o., odpowiedzialny za obszary Sprzedaży, Marketingu i After Sales.

Zamówione do Rygi autobusy zostaną wyposażone w baterie Solaris High Energy o pojemności 140 kWh. Można będzie je ładować na dwa sposoby – poprzez wtyczkę plug-in oraz za pomocą pantografu odwróconego.

Zamówione autobusy będą miały udogodnienie na pulpicie kierowcy, gdzie będzie wyświetlał się stan naładowania baterii oraz ilość możliwych do przejechania kilometrów. Ponadto autobusy będą wyposażone w alkolok, sprawdzający trzeźwość kierowcy za każdym razem przed uruchomieniem pojazdu. 

Łotwa jest dla Solarisa ważnym rynkiem eksportowym. Polska firma działa już od 20 lat i zdążyła dostarczyć tam 560 pojazdów. Dodajmy, że po łotewskich ulicach jeździ już 10 autobusów z wodorowym range extenderem oraz 6 bateryjnych.  


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama