reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MESKO Przemysł elektroniczny |

MESKO dostarczy PIORUNY Norwegii

Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka ze Skarżyska-Kamiennej podpisała wczoraj w Oslo umowę na wyprodukowanie i dostarczenie kilkuset systemów rakietowych PIORUN dla Sił Zbrojnych Królestwa Norwegii.

Jak podaje MESKO w komunikacie prasowym, kontrakt opiewa na kilkadziesiąt milionów euro. Jest to trzeci kraj po Estonii i Stanach Zjednoczonych, który zdecydował się wyposażyć swoją armię w polskie zestawy przeciwlotnicze Piorun.

„Umowa jest wynikiem postępowania prowadzonego w trybie otwartym, w którym konkurowaliśmy z europejskimi i amerykańskimi dostawcami tej klasy uzbrojenia. Praca wykonana przez ostatni rok przez Polską Grupę Zbrojeniową sprawiła, że nasza oferta okazała się znacznie lepsza, niż naszych konkurentów i wygraliśmy przetarg. Oczywiście nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Jest to nasz przystanek w ekspansji na rynki zewnętrzne. Na tym opiera się nasza strategia dla tej grupy produktów. W dość krótkim czasie skutecznie dostosowaliśmy naszą ofertę do specyficznych wymagań norweskiego klienta, co udowadnia naszą elastyczność zarówno biznesową, jak i technologiczną.” – zaznacza dr inż. Przemysław Kowalczuk, wiceprezes MESKO S.A.

MESKO podało w komunikacie, że widzi ogromny potencjał biznesowy na podobne transakcje w przyszłości.

Dodajmy, że spółka z Polskiej Grupy Zbrojeniowej od wielu lat współpracuje w zakresie amunicji średniego kalibru z norweską firmą NAMMO, jednak podpisany wczoraj kontrakt jest pierwszym na dostawy tego typu uzbrojenia dla Sił Zbrojnych Królestwa Norwegii.

Jak informuje portal Defence 24, USA podpisały z MESKO pierwszą umowę na Pioruny jeszcze przed agresją Rosji na Ukrainę, Estonia natomiast we wrześniu tego roku zakupiła zamówiła 100 zestawów startowych oraz 300 pocisków. 

reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-1