reklama
reklama
reklama
reklama
© MESKO
Przemysł elektroniczny |

MESKO dostarczy PIORUNY Norwegii

Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka ze Skarżyska-Kamiennej podpisała wczoraj w Oslo umowę na wyprodukowanie i dostarczenie kilkuset systemów rakietowych PIORUN dla Sił Zbrojnych Królestwa Norwegii.

Jak podaje MESKO w komunikacie prasowym, kontrakt opiewa na kilkadziesiąt milionów euro. Jest to trzeci kraj po Estonii i Stanach Zjednoczonych, który zdecydował się wyposażyć swoją armię w polskie zestawy przeciwlotnicze Piorun.

„Umowa jest wynikiem postępowania prowadzonego w trybie otwartym, w którym konkurowaliśmy z europejskimi i amerykańskimi dostawcami tej klasy uzbrojenia. Praca wykonana przez ostatni rok przez Polską Grupę Zbrojeniową sprawiła, że nasza oferta okazała się znacznie lepsza, niż naszych konkurentów i wygraliśmy przetarg. Oczywiście nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Jest to nasz przystanek w ekspansji na rynki zewnętrzne. Na tym opiera się nasza strategia dla tej grupy produktów. W dość krótkim czasie skutecznie dostosowaliśmy naszą ofertę do specyficznych wymagań norweskiego klienta, co udowadnia naszą elastyczność zarówno biznesową, jak i technologiczną.” – zaznacza dr inż. Przemysław Kowalczuk, wiceprezes MESKO S.A.

MESKO podało w komunikacie, że widzi ogromny potencjał biznesowy na podobne transakcje w przyszłości.

Dodajmy, że spółka z Polskiej Grupy Zbrojeniowej od wielu lat współpracuje w zakresie amunicji średniego kalibru z norweską firmą NAMMO, jednak podpisany wczoraj kontrakt jest pierwszym na dostawy tego typu uzbrojenia dla Sił Zbrojnych Królestwa Norwegii.

Jak informuje portal Defence 24, USA podpisały z MESKO pierwszą umowę na Pioruny jeszcze przed agresją Rosji na Ukrainę, Estonia natomiast we wrześniu tego roku zakupiła zamówiła 100 zestawów startowych oraz 300 pocisków. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2