reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Omdia
Analizy |

Rynek półprzewodników wkracza na nieznane terytorium

Niedopowiedzeniem byłoby stwierdzenie, że rynek półprzewodników doświadczył w ostatnich latach wyjątkowej passy sekwencyjnego wzrostu przychodów. Jednak wydaje się, że ta zabawa już się skończyła.

Według Semiconductor Competitive Landscape Tool (CLT) firmy Omdia, rynek półprzewodników doświadczył rekordowego ośmiokrotnego wzrostu przychodów w okresie pandemii COVID, która rozpoczęła się na początku 2020 roku. Jednak jak wskazuje Omdia, zaczęło się to zmieniać – rynek półprzewodników zaczął się kurczyć. Przychody z półprzewodników w trzecim kwartale 2022 r. wyniosły 147 mld USD, co oznacza spadek o 7% w stosunku do poprzedniego kwartału, który wyniósł 158 mld USD.

„Spadek na rynku nie był jednolity." – mówi starszy analityk Omdia, Cliff Leimbach w komunikacie prasowym – "Różne części rynku napędzają słabości w różnym czasie. Spadek w drugim kwartale 2022 roku napędzany był przez osłabiony rynek PC ze spadkiem Intela o 17%. Najnowszy spadek wynika z kolei ze słabości na rynku pamięci. Przychody z pamięci spadły o 27% kwartał do kwartału (QoQ), ponieważ popyt w centrach danych, komputerach PC i urządzeniach mobilnych spadł w połączeniu z korektą zapasów przez klientów."  

Po rekordowej passie, branża półprzewodników zwolniła, a zaufanie konsumentów spada, co doprowadziło do spadku w trzecim kwartale, który jest - jak to określiła Omdia – bezprecedensowy. Od 2002 do 2021 roku długoterminowy średni wzrost kwartalny wynosił przecież 8%.

© Omdia

 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama