reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Przemysł elektroniczny |

Saab wyprodukuje okręty dla Polski za 620 mln euro

Saab podpisał umowę z Agencją Uzbrojenia na zaprojektowanie, budowę i wsparcie podczas użytkowania, dwóch okrętów wywiadowczych (SIGINT) dla Sił Zbrojnych RP.

Łączna wartość zamówienia wyniesie ok. 620 mln euro. Polska powinna spodziewać się otrzymać gotowe okręty w 2027 roku. Saab poinformował w swoim komunikacie prasowym, że zamówienie ma zostać zaksięgowane przez firmę przed końcem roku.

Okręt SIGINT służy do „wspierania pozyskiwania danych wywiadowczych w pełnym spektrum możliwości wywiadowczych marynarki wojennej”, czytamy dalej w komunikacie. Saab będzie pełnił rolę głównego wykonawcy, projektując i produkując zamówione przez Polskę okręty, w tym integrując zaawansowane systemy misyjne. Podwykonawcą stoczniowym będzie firma z Gdańska – Remontowa Shipbuilding SA, a projektowym MMC Ship Design & Marine Consulting Ltd. z Gdyni.

„Jesteśmy dumni, że Polska wybrała Saab jako partnera w systemach okrętów wywiadu morskiego. Przyczynimy się z naszymi możliwościami poprzez budowę zaawansowanych platform z wiodącymi na świecie czujnikami, w pełni integrując kompletne systemy misyjne, w czym mamy wieloletnie doświadczenie" – mówił Micael Johansson, prezes i dyrektor generalny Saaba.

Saab podkreśla, że skuteczność kontraktu jest uzależniona od spełnienia określonych warunków finansowych. Oczekuje się, że wszystkie warunki zostaną spełnione do końca 2022 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama