reklama
reklama
reklama
© NCAB Group
PCB |

NCAB Group przejmuje włoskiego dostawcę PCB

NCAB Group podpisała wczoraj umowę nabycia 100% udziałów w Bare Board Consultants Srl z siedzibą w Codogno we Włoszech. Transakcja ma zostać zamknięta w styczniu 2023 roku.

Bare Board Consultants zostało założone w 1990 roku, w czterech zakładach zatrudnia ponad 5 000 pracowników. NCAB szacuje, że w 2022 roku powinno osiągnąć sprzedaż netto w wysokości ok. 90 mln SEK (czyli ok. 39 mln zł) przy szacowanym EBITA na poziomie 9 mln SEK (ok. 3,9 mln zł). Włoska firma dostarcza klientom rozwiązania PCB w segmencie HMLV (High-Mix-Low-Volume), głównie w sektorze przemysłowym i medycznym, a jej dostawcy znajdują się w Chinach.

"Bare Board Consultants jest znanym sprzedawcą wysokiej jakości płyt PCB i bardzo dobrze uzupełnia naszą włoską działalność. Jest to ważny element strategii NCAB, aby aktywnie uczestniczyć w konsolidacji rynku. Bare Board Consultants zostanie zintegrowana z NCAB Group Italy." – mówił Anders Forsén, dyrektor finansowy NCAB.

Szwedzka firma informuje w komunikacie, że pracownicy Bare Board Consultants przeniosą się do istniejącego biura NCAB w tym rejonie. Szacuje się, że przejęcie włoskiej firmy ma mieć wpływ na wzrost akcji NCAB Group w 2023 roku. 

"Jesteśmy szczęśliwi, że łączymy siły z NCAB Group. Bare Board Consultants to firma zorientowana na klienta, kładąca duży nacisk na jakość, niezawodność i obsługę. Stanie się częścią NCAB Group zapewni naszym klientom dostęp do najlepszej technologii i ich rozległej bazy fabrycznej w Azji i Europie, a także do zwiększonych zasobów i kompetencji na całym świecie." – mówił Luigi Faliva, były właściciel i prezes Bare Board Consultants.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1