reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Freyr
Przemysł elektroniczny |

FREYR Battery ogłasza budowę kolejnej gigafabryki

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Luksemburgu ogłosiło niedawno, że wybrało i zakupiło teren pod budowę fabryki baterii Giga America w Bridgeport Industrial Park w hrabstwie Coweta w stanie Georgia, USA. Zakupiony obszar przemysłowy ma powierzchnię 368 akrów, a także daje możliwość do dalszej ekspansji

Freyr poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie prace nad projektem Giga America. W początkowej fazie projektu, planowany jest moduł produkcji ogniw o mocy około 34 GWh, który przewiduje się, że pochłonie 1,7 mld USD kosztów kapitałowych. Firma analizuje również możliwości innych modułów, a także zainwestowanie w dodatkowe linie produkcyjne ogniw, co szacunkowo miałoby kosztować ponad 2,6 mld USD. Po zakończeniu wszystkich rozważanych etapów budowy Freyr zakłada, że kompleks Giga America stałby się jednym z największych na świecie zakładów produkcji ogniw akumulatorowych.

Firmie zależy na przyspieszeniu rozwoju projektu Giga America wraz z równolegle trwającą budową Giga Arctic w Mo i Rana w Norwegii. Freyr otrzymało wsparcie udzielone przez stan Georgia oraz hrabstwo Coweta, a także zapewnienie o ulgach podatkowych na cele produkcyjne, związane z niedawno uchwaloną ustawą o redukcji inflacji. Ponadto FREYR zamierza złożyć wniosek do Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych o przyznanie pakietów, które mogłyby obejmować dotacje i/lub bezpośrednie pożyczki na rozwój Giga America.

"W FREYR jesteśmy głęboko zaangażowani w dekarbonizację sektora transportu i energii. W miarę postępu naszego planu ekspansji w USA we współpracy z naszymi kluczowymi interesariuszami, oczekujemy znaczących inwestycji, które pobudzą tworzenie miejsc pracy i ewentualny rozwój zlokalizowanych, zdekarbonizowanych łańcuchów dostaw w USA, aby zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne i aktywność gospodarczą oraz zaspokoić rosnący popyt na rozwiązania magazynowania energii na rynku amerykańskim" - skomentował współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Freyr, Tom Einar Jensen.

Projekt Giga America będzie oparty na technologii SemiSolidTM amerykańskiego partnera licencyjnego Freyr, firmy 24M. Technologia ta umożliwia oszczędną kapitałowo i energetycznie produkcję baterii litowo-jonowych na dużą skalę.

Freyr planuje w Giga America powielić strategię zastosowaną w Giga Artcic, by produkować baterie nowej generacji, należące do najczystszych na świecie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1