reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GlobalFoundries_CEO tom
Biznes |

Będą zwolnienia w GlobalFoundreis, firma szuka oszczędności

Producent półprzewodników planuje redukcję zatrudnienia, by przejść bez szwanku przez okres słabszego popytu i wzrostu kosztów. Ważne jest więc zabezpieczenie oszczędności i ograniczenie zbędnych kosztów.

Do sieci wyciekła wewnętrzna notatka video GlobalFoundreis, opublikowana przez VTDigger, na której CEO Thomas Caulfield objaśnia sytuację rynkową i makroekonomiczne czynniki, będące wyzwaniem dla firmy. W celu przygotowania GlobalFoundries na dłuższy okres słabszego popytu, firma podjęła proaktywne działania, które mają na celu redukcję kosztów, w tym obszarze zatrudnienia, który generuje najwięcej kosztów GF.

Firma podała niedawno swoje wyniki za trzeci kwartał i prognozy na czwarty. W trzecim kwartale GF odnotowało wzrost przychodów o 22% rok do roku i osiągnęło rekordowe zyski brutto, operacyjne i netto. Prognozy na czwarty kwartał również były obiecujące.

Jednak w notatce wideo pan Caulfield stwierdza, że w ciągu ostatnich czterech do sześciu tygodni firma zaobserwowała bezprecedensową zmianę w krótkoterminowych perspektywach popytu na półprzewodniki.

„Stoimy w obliczu szybko rozwijającej się niepewności w gospodarce światowej, w tym wysokiej inflacji, utrzymujących się podwyższonych kosztów energii i szybkiego wzrostu stóp procentowych, gdy rządy na całym świecie próbują opanować tę inflację. Działania te doprowadziły do zmniejszenia wydatków konsumentów i przedsiębiorstw, co z kolei zaczęło wpływać na popyt na kilku naszych rynkach końcowych."

Producent półprzewodników twierdzi, że jego klienci widzą rosnące zapasy w swoich kanałach i dostrzegają spowolnienie zamówień u swoich kontrachentów.

"Są tacy w branży, którzy uważają, że te problemy będą trwały przez pierwszą połowę przyszłego roku. Jednak biorąc pod uwagę charakter niepewności tych wyzwań, musimy być przygotowani i musimy pozycjonować GF tak, aby przetrwać dłuższy okres słabego popytu. Nie możemy po prostu przeczekać burzy. Musimy aktywnie nawigować, by przez nią przejść." – mówi w filmie Thomas Caulfield.

CEO mówi, że podczas gdy firma "będzie nadal agresywnie pracować, żeby utrzymać wysoki stopień wykorzystania fabryk, my aktywnie podejmujemy działania w celu redukcji kosztów i będziemy potrzebować waszego wsparcia, aby przyspieszyć te działania." Będzie to obejmować zarządzanie wydatkami kapitałowymi, ale także redukcję zatrudnienia.

"Podobnie jak inni w branży i w całym tym sektorze technologicznym, musimy również zająć się naszym największym obszarem kosztów, jakim jest siła robocza. Wprowadziliśmy już zamrożenie zatrudnienia. Ale w oparciu o naszą ocenę poziomu i czasu trwania tego spowolnienia, będziemy musieli również podjąć pakiet działań koncentrujących się na selektywnej redukcji zatrudnienia w kluczowych obszarach naszej działalności."


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1