reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© apator
Biznes |

Apator będzie oszczędzał

Apator planuje koncentrować się na projektach optymalizacyjnych i oszczędnościach oraz redukować poziom zapasów – informuje PAP Biznes, powołując się na słowa przedstawicielki spółki podczas wtorkowej wideokonferencji.

„Jesteśmy umiarkowanymi optymistami, jeśli chodzi o czwarty kwartał. (...) Nikt nie wie, co będzie się działo w przyszłym roku, ale na razie podtrzymujemy, że trzeci i czwarty kwartał to baza do tego, by poprawiać przyszły rok. Nie możemy nic obiecać, bo poziom niepewności w zakresie sytuacji politycznej i makroekonomicznej jest tak duży, że niezależnie co zrobimy, może się coś zdarzyć na rynkach." – cytuje PAP Biznes słowa Arkadiusza Chmielewskiego, prezesa Apatora.

Polska Agencja Prasowa podała również, że w trzecim kwartale tego roku, Apator osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 281,2 mln zł, EBIT wyniósł 4,6 mln zł, EBIDTA 18,1 mln zł oraz 3,5 mln straty netto.

W związku z tym, Chmielewski zapowiedział, że spółka musi schodzić z zadłużenia i zapasów, musi się skupić na projektach optymalizacyjnych oraz wprowadzeniu oszczędności. W planach jest więc zmniejszanie zapasów. Działania te powinny przysłużyć się redukcji zadłużenia i uwolnieniu części zamrożonej gotówki.

PAP Biznes informuje również, że Apator podjął działania związane z zabezpieczeniem energii elektrycznej i gazu na kolejne miesiące, i ma zabezpieczone 50 proc. potrzeb na pierwszy kwartał 2023 r.

Kilka dni temu Evertiq informował natomiast o nowym kontrakcie spółki: Apator dostarczy liczniki energii elektrycznej za 63,3 mln zł.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama