reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Kolejna koreańska firma inwestuje na Węgrzech

CK EM Solution, koreański dostawca akumulatorów, świętował kilka dni temu otwarcie swojego pierwszego europejskiego zakładu w węgierskim Heves. Inwestycja o wartości 10,42 mln euro realizowana jest w dwóch etapach, podaje HIPA.

Nowy zakład ma powierzchnię 10 000 m2. Ma on ułatwić wejście koreańskiemu dostawcy akumulatorów wejście na rynek europejski. 

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji oznacza, że w nowa fabryka będzie mogła osiągnąć roczną zdolność produkcyjną 1 000 ton kleju do radiatorów, wykorzystywanych do produkcji baterii EV. Taka ilość wystarczy do wyprodukowania 200 000 baterii EV. Jak informuje Hipa, na terenie zakładu odbyły się już pierwsze suche próby. Na początek zatrudnionych ma zostać 8 osób.

W drugim etapie inwestycji ma nastąpić rozszerzenie rocznych zdolności produkcyjnych o 3 000 ton. CK EM Solution wychodzi tym samym naprzeciw rosnącej ilości zamówień oraz chęci przyśpieszenia sprzedaży. 

CK EM Solution Co, Ltd. to spółka zależna ChoKwang Paint, południowokoreańskiej firmy z 75-letnią historią w branży farbiarskiej. Utworzenie CK EM Solution wiązało się zatem z poszerzeniem biznesowego portfolio i chęci skupienia się na przyszłościowych rozwiązaniach związanych z bateriami wtórnymi, półprzewodnikami, dronami, etc. Heves jest pierwszą europejską placówką korporacji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2