reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Orlen
Przemysł elektroniczny |

Orlen z ultraszybką stacją ładowania

PKN ORLEN poinformował w komunikacie, że uruchomił pierwszą w swojej sieci ultraszybką stację ładowania o mocy 175 kW, która pozwala naładować 10-80% pojemności baterii samochodu w ok. 20 minut. Można już z niej korzystać na autostradzie A1 (MOP Machnacz Południe).

Oznacza to znacznie krótszy czas ładowania niż na stacjach o standardowej mocy do 50kW. Orlen już zapowiedział, że do 2030 r. planuje dysponować co najmniej 1 000 stacjami ładowania w Polsce, również tymi ultraszybkimi o mocy 150-350 kW. 

Ultraszybką ładowarkę wyprodukowała i dostarczyła często wspominana przez Evertiq Ekoenergetyka-Polska. Dodatkowo w aplikacji Orlen Charge można uzyskać informacje na temat dostępności złączy, a także monitorować bieżącą sesję ładowania.  

Orlen posiada w Polsce ponad 300 stacji do 50 kW, a także 160 o mocy 50-150 kW. 

Polski koncern poinformował również, że rozwija swoją ofertę w innych krajach europejskich. Obecnie elektryk można naładować na stacjach Orlenu na terenie Niemiec i Czech. Jednak do 2026 roku w Niemczech ma zostać uruchomionych 434 takich stacji.

„Konsekwentnie realizujemy wyznaczone w naszej strategii cele i wspieramy rozwój e-mobilności. Reagujemy też na oczekiwania, które stawia przed nami zarówno rynek jak i nasi klienci. Dlatego właśnie planujemy dalszy rozwój stacji ładowania. których na terenie naszego kraju do końca dekady będziemy mieć przynajmniej 1 000. Nasze plany rozwoju w sektorze elektro-mobilności obejmują także budowę 434 takich obiektów, czyli aż 868 punktów ładowania, na terenie Niemiec, gdzie jako Grupa posiadamy już blisko 600 stacji tankowania pojazdów.” – mówił w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama