reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Melexis
Przemysł elektroniczny |

Li Auto Inc. wybrał Melexis ToF do kontroli gestów w samochodzie

Melexis, firma zajmująca się inżynierą mikroelektroniki z siedzibą w belgijskim Ypres, ogłosiła, że została wybrana przez chińskiego producenta samochodów elektrycznych Li Auto Inc. w celu współpracy. Dzięki temu Li Auto może zastosować w swoich samochodach intuicyjny system kontroli gestów nowej generacji opracowany przez Melexis.

Melexis w swoim komunikacie prasowym informuje, że chiński producent wybrał jej czujnik głębi 3D MLX75027 do systemu infotainment w modelach Li L7, L8, L9 i Li One premium SUV. Kamera 3D posiadająca 307 200 pikseli, prawdziwą rozdzielczość VGA oraz system MLX75027, odwzorowuje gesty użytkownika bezpośrednio na dużym, pełnokolorowym wyświetlaczu, który zapewnia bezbłędną kontrolę użytkownika. Dzięki wysokiej odporności na światło słoneczne, czujnik są w stanie zapewnić spójną wydajność w każdych warunkach otoczenia.

"To ważna współpraca, która wzmacnia pozycję naszych czujników ToF na rynku chińskim" – powiedział Gualtiero Bagnuoli, marketing manager optical sensors, Melexis. – "Nasze doświadczenie w tej technologii stawia Melexis w czołówce czujników kabinowych, które są idealne dla aplikacji związanych z bezpieczeństwem funkcjonalnym i bezpieczeństwem, oprócz tych nowatorskich i intuicyjnych kontroli gestów, które opracowaliśmy z Li Auto".

Z kolei Li Auto skomentowało, że wybrało MLX75027 ze względu na jego doskonałą wydajność i jakość, zgodną z jej wizją wzmocnienia środowiska wewnętrznego jako wygodnego i komfortowego „domu” na kołach. Chiński producent zwrócił również uwagę na wsparcie, które otrzymał w trakcie całego projektu, ponieważ pomogło ono zapewnić terminowe wprowadzenie na rynek jego najnowszych modeli samochodów.

System MLX75027 opracowany przez Melexis monitoruje zmęczenie kierowcy, a także jest w stanie go zweryfikować, co pomaga w zapobieganiu oszustwom i przeciwdziałaniu fałszerstwom. Czujnik zawiera szybki interfejs kamery MIPI-2 i rejestruje do 135 klatek na sekundę, zapewniając szybką reakcję w aplikacjach kontroli gestów i śledzenia oczu. Ma niski pobór mocy i łatwo integruje się z VCSEL modulowanym z częstotliwością do 100 MHz, zapewniając stałą wydajność we wszystkich warunkach oświetlenia otoczenia. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama