reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Mahindra i Mutares przekształcą Peugeot Motocycles

Firmy ogłosiły, że Mutares złożył nieodwołalną wiążącą ofertę nabycia 50% kapitału własnego i pakietu kontrolnego 80% w Peugeot Motocycles (PMTC). Niniejszą transakcją Mutares chce doprowadzić do wzmocnienia swojego segmentu Automotive & Mobility.

Jak informuje na swojej stronie Mahindra & Mahindra Ltd. (M&M), pozostanie ona współudziałowcem, aby wspierać wprowadzanie nowych produktów, a także oczekiwany w ciągu najbliższych lat silny wzrost. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w pierwszym kwartale 2023 roku po konsultacji z radami pracowniczymi oraz zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.

Peugeot Motocycles, produkujący dwu i trzykołowe skutery i małe motocykle, ma siedzibę główną w Mandeure we Francji. Generuje przychody w wysokości ok. 140 mln euro. Pojazdy francuskiego producenta są rozprowadzane do 3 000 punktów sprzedaży przez spółki zależne, importerów i dealerów we Francji i na trzech kontynentach. Peugeot Motocycles posiada własny zakład produkcyjny w Mandeure, joint venture z JNQQ (Jinan Qingqi Motorcycle Co. Ltd.) w Chinach, a także partnerstwa produkcyjne z kilkoma azjatyckimi firmami. 

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Mutares w Peugeot Motocycles. Nasze wysiłki skierowane są na podtrzymanie tej francuskiej marki, która zachwyca klientów od 124 lat. Posiadając ugruntowane doświadczenie w przekształcaniu firm w całej Europie oraz wiedzę na temat branży motoryzacyjnej, Mutares jest idealnym partnerem do wzmocnienia i rozwoju marki przy stałym wsparciu ze strony M&M." - powiedział po ogłoszeniu Rajesh Jejurikar, Executive Director, Auto & Farm Sectors, M&M.

Mahindra jest indyjskim przedsiębiorstwem samochodowym założonym w 1945 roku. Obecnie zatrudnia 260 000 pracowników w ponad 100 krajach. Sama firma pisze, że jest liderem w dziedzinie sprzętu rolniczego, pojazdów użytkowych, technologii informatycznych i usług finansowych w Indiach, a także największym na świecie producentem ciągników pod względem ilościowym. 

„To już trzynaste przejęcie Mutares w 2022 roku. Peugeot Motocycles to uznana na całym świecie marka zbudowana na bogatej historii jako najstarszy na świecie producent zmotoryzowanych pojazdów dwukołowych. Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy związani z tą marką i mocno wierzę, że będziemy w stanie wykorzystać prawdziwy potencjał firmy w oparciu o nasze ogromne doświadczenie w branży i silny zespół operacyjny oraz wspólnie z naszym partnerem M&M. Ponadto, Peugeot Motocycles działa jako OEM, a my widzimy ogromny potencjał silnych synergii powstających w ramach naszego segmentu Automotive & Mobility." - mówił Johannes Laumann, CIO firmy Mutares.

Mutares SE & Co. KGaA to notowany na giełdzie holding private equity z wieloma biurami w Europie: w Monachium (główna siedziba), Amsterdamie, Frankfurcie, Helsinkach, Londynie, Madrycie, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie i Wiedniu. Mutares zajmuje się nabywaniem średniej wielkości przedsiębiorstw w szczególnych sytuacjach, mających siedziby w Europie. Firmy te muszą wykazywać znaczny potencjał poprawy operacyjnej i są sprzedawane ponownie po przejściu procesu repozycjonowania i stabilizacji. Jak informuje Mahindra, w roku obrotowym 2022 Mutares spodziewa się skonsolidowanych przychodów w wysokości ok. 4 mld euro, a także zwiększenia ich do ok. 7 mld EUR do roku 2025. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2