reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

10 mld euro na elektromobilność w Hiszpanii

SEAT S.A., Grupa Volkswagen, PowerCo oraz Future: Fast Forward podpisały uchwałę PERTE VEC i razem zainwestują 10 mld euro w Hiszpanii.

Na temat inwestycji wypowiedział się Wayne Griffiths, prezes Seata, w oficjalnym oświadczeniu:

"Dzisiejszy dzień jest historyczny dla nas wszystkich, ponieważ wykonujemy strategiczny krok: SEAT S.A., Grupa Volkswagen, PowerCo i Future: Fast Forward partnerzy przyjęli uchwałę PERTE VEC i razem zainwestujemy w Hiszpanii 10 miliardów euro. To pierwszy krok, a teraz będziemy dalej szukać rozwiązań, aby rozwijać nasz ambitny plan elektryfikacji.”

Plan elektryfikacji, o którym mówił Griffiths zakłada rozwój pojazdów opartych na platformie Small BEV dla Grupy Volkswagen. Projekt ten ma przyczynić się zdemokratyzowania dostępu do zrównoważonej mobilności w Europie dzięki samochodom elektrycznym wyprodukowanym w Hiszpanii. W tym celu Grupa Volkswagen zelektryfikuje fabryki w Martorell i Pamplonie, a PowerCO utworzy pierwszą w Hiszpanii fabrykę baterii, która zostanie zlokalizowana w Sagunto w Walencji. 

"Ten plan przemysłowy pobudzi transformację hiszpańskiego przemysłu motoryzacyjnego i pomoże stworzyć tysiące nowych miejsc pracy oraz utrzymać konkurencyjność kraju. Przyjęcie PERTE przez Grupę Volkswagen i SEAT-a jest znakiem naszego silnego zaangażowania w Hiszpanii i Europie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy umożliwili sukces tego planu. Szczególnie za współpracę z administracją publiczną."

Griffiths zakończył komunikat prasowy poetycką metaforą: 70 lat temu SEAT postawił Hiszpanię na kołach, teraz my postawimy Hiszpanię na kołach elektrycznych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama