reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Analizy |

Columbus Energy ze stratą 0,8 mln zł EBITDA w III kw. 2022 r.

Grupa Columbus Energy przedstawiła raport za III kw. 2022 r. W raporcie widać większe przychody, ale EBITDA z ze stratą 0,8 mln zł w porównaniu do 13 mln zł zysku rok wcześniej oraz 32 mln zł straty kwartał wcześniej.

Przychody w trzecim kwartale wyniosły ogółem 146 mln zł, co oznacza znaczący wzrost w porównaniu do 92 mln zł z kwartału poprzedniego, a zarazem spadek względem 174 mln zł za analogiczny okres z roku 2021. 

„Trudną sytuację z początku roku mamy już za sobą, bo transformacja Columbusa w lekką organizację postępuje zgodnie z obranym przez nas kierunkiem. Skonsolidowany wynik EBITDA odwrócił trend po najgorszym w naszej historii drugim kwartale 2022 r., a Spółka, po dynamicznych zmianach, działa już w sposób zrównoważony. Poprawiliśmy znacząco marżowość, zredukowaliśmy koszty stałe i zmieniamy strukturę finansowania biznesu.” – czytamy w liście do akcjonariuszy. 

Zarząd Columbus Energy informuje dalej, że szacuje cały rynek fotowoltaiki, pomp ciepła i magazynów energii na 20-30 mld zł rocznie, z aktywnością przez kolejną dekadę. Obiecująco wygląda również pierwsza inwestycja zagraniczna spółki w Republice Czeskiej, która w czwartym kwartale może dostarczyć „konkretne przychody i marżę”. 

Rozwój na rynku B2B również oceniono jako dynamiczny, zarówno w mikroinstalacjach, jak i wielkoskalowych instalacjach komercyjnych, w którym spółka podkreśla, że czuje się coraz mocniejsza. 

W raporcie podsumowano, że Columbus Energy ma ponad 350 MW farm fotowoltaicznych do wybudowania oraz 400 MW/1600MWh magazynów energii. Inwestycje szacuje na wartość liczoną w miliardach złotych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama