reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Energy Solutions
Przemysł elektroniczny |

LG Energy Solution nawiązało wieloletnią współpracę z Compass Minerals

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo podpisało z amerykańskim producentem wiążącą umowę na zakup węglanu litu klasy akumulatorowej. Kontrakt został zawarty na sześć lat, począwszy od 2025 r.

Jak czytamy w komunikacie prasowym południowokoreańskiej firmy elektronicznej, zamówiona ilość węglanu lity pozwoli pokryć zapotrzebowanie LG Energy Solution, a także zwiększy stabilność łańcucha dostaw minerałów krytycznych. W pierwszej fazie projektu LG Energy Solustion otrzyma 40% przewidywanej rocznej produkcji solanki litowej Compass Minerals, czyli 11 000 ton metrycznych. Druga faza obejmuje dostawę wodorotlenku litu przeznaczonego do akumulatorów.

„Umowa z Compass Minerals stanowi podsumowanie naszych ciągłych starań o stworzenie stabilnego łańcucha dostaw minerałów krytycznych w Ameryce Północnej, w miarę postępu w dostosowywaniu się do zmian regulacyjnych i nasilającej się konkurencji o kluczowe surowce do produkcji baterii.” – mówił Dongsoo Kim, starszy wiceprezes w Centrum Zakupów w LG Energy Solution. – „Nasze partnerstwo niesie ze sobą jeszcze większe znaczenie, ponieważ oczekujemy, że świadome podejście do zrównoważonego rozwoju w projekcie tworzonym z Compass Minerals przyczyni się do zrealizowania naszej misji, którą jest osiągniecie neutralności węglowej w całym łańcuchu wartości.”

W komunikacie czytamy dalej, że LG Energy Solution zamierza wzmocnić swój lokalny łańcuch dostaw kluczowych surowców do produkcji baterii poprzez strategiczne partnerstwo z głównymi dostawcami, a także zabezpieczyć metale i rafinerie metali w Ameryce Północnej oraz z krajów objętych umową o wolnym handlu z USA. Równie istotne jest dla południowokoreańskiego przedsiębiorstwa zwiększenie bezpośredniego pozyskiwania metali poprzez inwestycje kapitałowe i długoterminowe umowy na dostawy. Wprowadzenie wszystkich tych działań, pozwoli zlokalizować LG Energy Solution 72% źródeł minerałów krytycznych w ciągu pięciu lat.

„Podpisanie wiążącej umowy dostawy stanowi dla naszej firmy kamień milowy w ekspansji dynamicznie rozwijającego się krajowego rynku litu. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy, z liderem produkcyjnym, którym jest LG Energy Solution, w celu budowy solidnego i bezpiecznego łańcucha dostaw zaawansowanych baterii.” – powiedział Chris Yandell, szef Działu Litu w Compass Minerals.

LG Energy Solution zostało wyodrębnione ze struktur LG Chem. Firma posiada 25 tysięcy patentów i działa na całym świecie. W 2016 roku utworzono zakład w Biskupicach Podgórnych noszący nazwę LG Energy Solution Wrocław, będący największym w Europie centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych. Do końca tego roku zostanie zwiększona jego moc produkcyjna z 70 do 86 GWh, a do 2025 roku powinna osiągnąć planowany poziom 115 GWh, o czym niedawno informował Evertiq: LG Energy Solution Wrocław z maksymalną mocą produkcyjną do 2025 r.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1