reklama
© Continental
Przemysł elektroniczny |

Continental inwestuje 40 mln euro w fabrykę w Rumunii

Niemiecka spółka poinformowała wczoraj o rozbudowie swojego zakładu w Timisoarze. Powierzchnia produkcyjna ma zwiększyć się o 60%, a sama produkcja natomiast ma skupić się na innowacyjności technologicznej, co w połączeniu uczyni z niej megafabrykę.

Jak czytamy w komunikacie, Continental zdecydował się po raz trzeci rozbudować zakład otwarty w 2006 roku. Najnowsza rozbudowa ma potrwać niespełna rok. Dzięki niej powierzchnia produkcyjna wzrośnie o ponad 7 000 m2, czyli do 18 000 m2. Będą tam produkowane m.in. innowacyjne rozwiązania User Experience, takie jak wyświetlacze. To właśnie na rozwiązania w zakresie dużych wyświetlaczy niemiecka spółka zdobyła w ostatnim czasie dodatkowe, duże zamówienia o wartości ponad 2 mld euro. Dzięki temu wartość przyznanej sprzedaży w całym okresie eksploatacji dla rozwiązań wyświetlaczy Continental z SPO po 2022 roku wynosi ponad 7 mld euro.

Fabryka komponentów elektronicznych w Timisoarze wytwarza ponad 17 milionów produktów rocznie. Należą do nich m.in. jednostki sterujące poduszkami powietrznymi, elektroniczne hamulce postojowe, jednostki sterujące zawieszeniem pneumatycznym, amortyzacją i stabilizacją pionową, jednostki sterujące wspomaganiem kierownicy, a także rozwiązania w zakresie wyświetlaczy i wyświetlaczy head-up.

„To, co kiedyś było mocą pod maską, teraz jest doświadczeniem użytkownika. Sposób, w jaki pasażerowie wchodzą w interakcję z pojazdem, łączą się, komunikują, relaksują, są informowani lub bawią się, staje się kluczowym kryterium przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie naszych klientów, musimy dążyć do jak największej digitalizacji, standaryzacji i automatyzacji - i właśnie to robimy w naszej nowej mega fabryce w Timisoarze" – mówił w komunikacie Philipp von Hirschheydt, szef obszaru biznesowego User Experience w Continental. "Łączymy w tej fabryce nasze kompetencje w zakresie produktów i technologii, aby znaleźć się na czele nowoczesnej produkcji wyświetlaczy, napędzając przyszłość mobilności."

Ekspansja Continentala łączy zdolności produkcyjne i kompetencje w wybranej, centralnej lokalizacji. Strategia utworzenia megafabryki pozwala natomiast niemieckiej spółce kontynuować zmianę paradygmatu w produkcji samochodowych technologii user experience, a także przynosi ogromne korzyści, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i technologicznym. W efekcie długofalowym będzie miała również korzystny wpływ na skomplikowaną produkcję dużych rozwiązań wyświetlaczy (typu C-Shape, L-Shape lub Pillar-to-Pillar Displays), która wymaga zwiększenia jakości i szybkości produkcji wiązanej.

„Zapotrzebowanie na zintegrowane rozwiązania w zakresie wyświetlaczy ogromnie rośnie. Dzięki tej rozbudowie zakładu i naszej strategii megafabryki wzmacniamy nasz globalny ślad produkcyjny, aby jeszcze bardziej zwiększyć nasze możliwości w zakresie opracowywania rozwiązań dla cyfrowej przyszłości. Łącząc nasz proces produkcyjny cyfrowo, umożliwiamy koncepcje produkcyjne o najwyższej prędkości i jakości. Jako nowoczesny region przemysłowy z doskonałą infrastrukturą i wysoko wykwalifikowanymi pracownikami, Timisoara jest dla nas idealną lokalizacją do produkcji samochodowej elektroniki high-tech.” – mówił Thomas Ebenhöch, wiceprezes operacyjny User Experience Business Area w Continental.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2