reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lordstown
Przemysł elektroniczny |

Foxconn zainwestuje 170 mln USD w Lordstown Motors

Tajwański producent elektroniki planuje zakup akcji producenta elektrycznych pickupów za 170 mln USD, co uczyni go największym akcjonariuszem w firmie.

Lordstown Motors Corporation rozpoczął niedawno produkcję debiutanckiego pick-upa Endurance, którą planuje zwiększyć. Dlatego też napływ tak dużego kapitału, pokrywającego się w czasie z planami firmy, wydaje się nieoceniony, a firma zapowiedziała, że pieniądze ze sprzedaży akcji planuje wykorzystać do zatrudnienia inżynierów oraz sfinansować produkcję 500 pickupów.

„Od momentu ogłoszenia naszej pierwszej transakcji z Foxconn ponad rok temu, naszym celem było rozwinięcie szerokiego partnerstwa strategicznego, które wykorzystuje możliwości obu firm. Nasza Rada Dyrektorów i zespół zarządzający są głęboko przekonani, że ścisła współpraca z ekosystemem EV Foxconn, w tym platformą Mobility-in-Harmony (MIH) o otwartym kodzie źródłowym, oferują ogromne możliwości spełnienia naszych wspólnych ambicji, aby przyspieszyć wdrażanie EV na całym świecie. Z niecierpliwością czekam na powitanie przedstawicieli Foxconn w naszym Zarządzie i znalezienie innych sposobów na pogłębienie naszego partnerstwa." - mówił w komunikacie Daniel Ninivaggi, prezes LMC.

Zapowiedź Foxconn spowodowała skok akcji Lordstown Motors na giełdzie Nasdaq o ponad 12%.

„W ciągu ostatniego roku zespoły LMC i Foxconn współpracowały nad wprowadzeniem Endurance do produkcji komercyjnej, pomimo licznych wyzwań zewnętrznych. Dostrzegamy i doceniamy zaufanie do naszego zespołu, które przejawia się w tej inwestycji. Połączenie doświadczonego zespołu LMC zajmującego się rozwojem pojazdów, rozwijającego się ekosystemu EV firmy Foxconn, platformy MIH oraz naszego modelu biznesowego opartego na niewielkich aktywach pozwoli nam szybciej i skuteczniej wprowadzać na rynek wspaniałe pojazdy EV." - mówił Edward Hightower, dyrektor generalny i prezes LMC.

Produkcja elektrycznych ciężarówek odbywa się w mieście Lordstown, w stanie Ohio, w dawnej fabryce General Motors. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama