reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com
Biznes |

Nexperia inwestuje w zrównoważone alternatywy dla baterii

Producent półprzewodników z siedzibą w Nijmegen ogłosił poszerzenie swojej oferty produktów do zarządzania energią o rozwiązania energy harvesting. Energia może być pozyskiwana ze światła, wibracji, fal radiowych lub gradientów temperatury i w ten sposób może być wykorzystywana do zastąpienia baterii w aplikacjach o niskim poborze mocy, takich jak inteligentne urządzenia typu wearables czy autonomiczne bezprzewodowe węzły czujnikowe.

Rozszerzenie kompetencji Nexperii możliwe jest za sprawą przejęcia założonej w 2016 roku holenderskiej firmy Nowi. Układy PMIC firmy Nowi łączą najmniejszy ślad na PCB z niskim kosztem BOM i wysoką średnią wydajnością harvestingu. Nie bez znaczenia pozostają również zdolności produkcyjne Nexperii i jej globalna infrastruktura, co w połączeniu z możliwościami Nowi sprawia, że przyspieszenie produkcji nowych rozwiązań, ich produkcja seryjna oraz wysyłka będzie możliwa na przełomie 2022 i 2023 roku, informuje Nexperia w komunikacie prasowym.

„Nowi stanowi strategicznie ważną inwestycję, ponieważ energy harvesting jest idealnym uzupełnieniem istniejących możliwości Nexperii w zakresie zarządzania energią." – mówi w komunikacie prasowym Dan Jensen, General Manager Business Group Analog & Logic ICs w Nexperii. – „Ta decyzja oznacza, że Nexperia może teraz zaoferować klientom zrównoważoną alternatywę dla zasilania bateryjnego ich produktów, która będzie szybko dostępna na rynku. Zespół Nowi zbudował silny fundament, na którym chcemy budować. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wprowadzić zespół Nowi do rodziny Nexperia."

Z kolei Simon van der Jagt, Nowi B.V. CEO, mówił, że stanie się częścią Nexperii ma dla niego sens na wielu poziomach. Zwraca szczególną uwagę na fakt posiadania dostępu do infrastruktury produkcyjnej, sprzedażowej i marketingowej dużego producenta półprzewodników, który pozwoli Nowi znacznie szybciej wprowadzać na rynek lepsze produkty. 

"Nasze wspólne holenderskie dziedzictwo przyniesie dodatkową synergię w przyszłych działaniach. Zespół jest bardzo podekscytowany przyszłością jako część Nexperii i wspólnym realizowaniem naszej misji. Razem będziemy lepsi, razem będziemy silniejsi". – mówił Simon van der Jagt, Nowi B.V. CEO.

Zakończenie przejęcia miało miejsce 11 listopada 2022 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama