reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Danfoss
Przemysł elektroniczny |

W Polsce powstała pierwsza zeroemisyjna fabryka Danfoss

Zeroemisyjna fabryka globalnego producenta energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych powstała w ramach kampusu w Grodzisku Mazowieckim. Przedsięwzięcie zrealizowało Panattoni.

„Bez zeromisyjnych budynków nie osiągniemy neutralności emisyjnej” – mówiła w komunikacie Emilia Dębowska, Sustainability Director w Panattoni. – „Ponadto ekologiczne inwestycje zapewniają wymierne oszczędności w kosztach i eksploatacji budynku, a także zapewniają zysk w postaci ochrony środowiska. Obiekty BTS (build to suit – szyte na miarę), na czele z fabryką firmy Danfoss, są tego doskonałym przykładem.”

Jak czytamy w materiałach prasowych Panattoni, pierwsza zeroemisyjna fabryka Danfoss została wybudowana w taki sposób, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii oraz wykorzystać tzw. „zyski ciepła” pochodzące z procesów produkcyjnych, z agregatów wody lodowej oraz sprężarek powietrza, co pozwala efektywnie ogrzać hale i biura oraz przygotować ciepłą wodę użytkową. Deweloper przygotował konstrukcję hali produkcyjnej i magazynu pod montaż instalacji fotowoltaicznej, a także zwiększył izolacyjność hali w celu uniknięcia dużych strat energii cieplnej.

Do nowej fabryki zostanie przeniesionych 45 linii produkcyjnych, magazyn i laboratorium z zakładu w Danii, a także utworzono dział rozwoju produktów. Obecnie montowane są pierwsze linie produkcyjne. 

„W tej chwili biznes musi odegrać bardzo istotną rolę w przeciwdziałaniu zmianom klimatu i ESG jest jednym z narzędzi, które to umożliwia. Firmy, które działają w tym zakresie, będą w przyszłości liderami zmiany. Pierwszy, ale bardzo duży krok Danfoss w Polsce w kierunku neutralności emisyjnej, to nowa hala produkcyjna w Grodzisku zbudowana wspólnie z Panattoni” – mówił w komunikacie Adam Jędrzejczak, Prezes Danfoss Poland.

Na temat nowej fabryki Danfoss Evertiq pisał w marcu 2022 roku: Danfoss Poland zakończył transfer produkcji do nowej fabryki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama