reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SDS Optic
Przemysł elektroniczny |

SDS Optic zakończyło etap inwestycyjny

Lubelska spółka poinformowała o zakończeniu etapu inwestycyjnego, który miał na celu wdrożenie pilotażowej produkcji optoelektronicznych części biosensorów światłowodowych do zastosowania w mikrosondach inPROBE. Przedsięwzięcie wyniosło 2,6 mln zł.

W kwietniu Evertiq informował, że SDS Optic przygotowuje produkcję. Teraz czytamy w komunikacie prasowym SDS Optic, na etap inwestycyjny składało się zamówienie, zakup oraz dostawa spersonalizowanych środków trwałych, czyli urządzeń i maszyn produkcyjnych, do potrzeb planowanej produkcji pilotażowej o wartości 2,6 mln zł, z uwzględnieniem różnic kursowych, na realizację którego spółka pozyskała środki z emisji akcji serii D i których zakup wskazano w Dokumencie Informacyjnym, jako jeden z kluczowych celów do realizacji po wprowadzeniu akcji spółki do obrotu na rynku NewConnect.

"Nasz clean room został wyposażony w urządzenia niezbędne do planowanej produkcji optoelektronicznych części biosensorów światłowodowych, które stosujemy w mikrosondach inPROBE. To jeden z kluczowych kroków w kierunku uzyskania niezależności produkcyjnej w skali pół-przemysłowej – planowana docelowa wydajność produkcyjna clean roomu to do ok. 50 tys. biosensorów w skali roku. Wcześniej zabezpieczyliśmy już możliwości samodzielnej produkcji elementów biologicznych, chemicznych oraz bioinżynieryjnych, natomiast biosensory światłowodowe wytwarzane były dotychczas u partnerów zewnętrznych. Wkrótce rozpoczniemy prace związane z kalibracją i optymalizacją procesów produkcyjnych przy użyciu zakupionych maszyn i urządzeń. Równocześnie prowadzić będziemy proces rekrutacji kolejnych członków fotonicznego zespołu B+R. Następnym krokiem będzie przeprowadzenie procesu walidacji oraz certyfikacji planowanej produkcji – jego zakończenie przewidujemy w 4Q 2023 r. W efekcie powstanie kompletna certyfikowana dokumentacja procesowa i produkcyjna. Nasi potencjalni partnerzy biznesowi uzyskają tym samym pewność, że produkcja mikrosondy inPROBE jest możliwa w skali masowej. Wierzymy, że będzie to stanowiło kluczową wartość na etapie jej komercjalizacji." – czytamy w komunikacie prasowym wypowiedź Marcina Staniszewskiego, Prezesa Zarządu SDS Optic S.A. oraz Dyrektora Technologicznego koordynującego prace w zakresie produkcji pilotażowej.

W kolejnych etapach SDS Optic planuje uruchomić i skalibrować procesy produkcyjne przy użyciu zakupionych maszyn i rządzeń, a także zatrudnić nowych specjalistów. Następnie spółka ma w planach przeprowadzenie procesu walidacji i certyfikacji planowanej produkcji.

„Przeprowadzenie procesu walidacji i uzyskanie certyfikacji produkcji jest dla nas bardzo istotne z punktu widzenia przyszłej komercjalizacji projektu. Potrafiąc pokazać produkcję o określonej skali, posiadając maszyny, które mogą być przystosowane do produkcji przemysłowej zdobędziemy istotną przewagę w planowanych procesach komercjalizacji i zbudujemy namacalną wartość naszego projektu.” – mówił Mateusz Sagan, Dyrektor ds. Operacyjnych i Rozwoju Biznesu SDS Optic SA.

W komunikacie prasowym firmy czytamy, że finalne uruchomienie i walidacja produkcji będą początkiem przejścia Spółki z poziomu podmiotu badawczo-rozwojowego do podmiotu przystępującego do procesu komercjalizacji technologii inPROBE®.

Dodajmy, że w lipcu SDS Optic uruchomiło swój Clean room, mieszczący się w siedzibie firmy w Lublinie. Jego powierzchnia to ok ok. 72 m.kw., składa się z 5 pomieszczeń o podwyższonej klasie czystości, połączonych specjalnymi śluzami. Trzy z tych pomieszczeń spełniają standard ISO8, natomiast 2 pozostałe standard ISO7. 

SDS Optic S.A. tworzą eksperci od technologii światłowodowych, naukowcy z obszarów biologii molekularnej, immunochemii i bioinżynierii medycznej, a także praktycy biznesowi. Spółka specjalizuje się w opracowywaniu urządzeń do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym. Na rynku NewConnect SDS Optic zadebiutował w marcu tego roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1