reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG
Przemysł elektroniczny |

LG i Altair z systemem lepszej weryfikacji komponentów pojazdów

LG Electronics we współpracy z firmą Altair opracowały platformę walidacyjną na bazie AI, która zapewnia lepszą weryfikację niezawodności komponentów pojazdów – czytamy w komunikacie prasowym południowokoreańskiego przedsiębiorstwa.

Dotąd proces opracowywania zaawansowanych elementów pojazdów opierał się wyłącznie na testach fizycznych, a wszystkie wyniki były weryfikowane ręcznie. Przeprowadzona niedawno cyfryzacja testów i weryfikacji wpłynie nie tylko na oszczędność czasu, ale i na zmniejszenie kosztów oraz zwiększenie niezawodności danych i produktów.

Jak informuje LG, nowa platforma dokładnie przewiduje i mierzy wydajność produktu od najwcześniejszych etapów walidacji projektu. Za pomocą algorytmu uczenia maszynowego analizuje ona szeregi czasowe, wizualizuje analizy danych, a także inne funkcje, co dodatkowo wzmacnia system weryfikacji komponentów LG.

Raporty tworzone przez nową platformę zapewniają dużą precyzję w ocenie jakości niewprowadzonych jeszcze na rynek produktów. Ma się to przyczynić do zapewnienia niezawodności produktów na poziomie 90% a nawet wyższym.

LG planuje rozszerzenie wdrażania technologii AI w różnych procesach, od planowania produktów po produkcję masową.

„Firma LG jest zaangażowana w cyfrową transformację swojej globalnej działalności. Wykorzystuje najnowsze technologie DX w celu zwiększenia możliwości w zakresie badań i rozwoju oraz osiągnięcia optymalnego zarządzania zasobami. Nasza nowa platforma weryfikacji wykorzystująca sztuczną inteligencję jest ważnym etapem cyfryzacji w biznesie części samochodowych, gdzie niezawodność jest najważniejsza.” — mówił w komunikacie Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle Component Solutions (VS) Company.

Altair to globalny dostawca rozwiązań z zakresu informatyki i sztucznej inteligencji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama