reklama
reklama
reklama
© Elmos
Biznes |

Sprzedaż fabryki wafli firmy Elmos oficjalnie zablokowana

Niemiecki rząd federalny oficjalnie zakazał sprzedaży dortmundzkiej fabryki wafli 200 mm należącej do firmy Elmos Chińczykom.

Evertiq pisał dzisiaj, że sprzedaż fabryki wafli firmy Elmos pod znakiem zapytania. Jednak od rana, sytuacja zdążyła się wyklarować. 

Niemiecki rząd oficjalnie zablokował sprzedaż produkcji półprzewodników Elmos Semiconductor 200 mm w lokalizacji w Dortmundzie. Już w grudniu ubiegłego roku firma podpisała umowę kupna-sprzedaży ze szwedzką wytwórnią foundry MEMS Silex Microsystems AB na przeniesienie działalności produkcyjnej.

W 2015 roku Silex Microelectronics została przejęta przez chińską firmę Nav Technology Co Ltd.

Według komunikatu prasowego Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Ochrony Klimatu (BMWK), zakazano transakcji, ponieważ zakup „zagrażałby porządkowi i bezpieczeństwu publicznemu w Niemczech”. BMWK twierdzi też, że zastosowanie łagodniejszych środków nie wyeliminowałoby możliwego ryzyka.  

Minister federalny dr Robert Habeck powiedział w komunikacie prasowym, że rząd musi uważnie przyglądać się przejęciom firm, szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzi ważna infrastruktura lub gdy istnieje ryzyko, że technologia napłynie do nabywców z krajów spoza UE.

„W szczególności w sektorze półprzewodników ważna jest dla nas ochrona suwerenności technologicznej i gospodarczej Niemiec i Europy. Oczywiście Niemcy są i pozostaną otwartą lokalizacją na inwestycje, ale nie jesteśmy też naiwni.” – powiedział dr Habeck w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1