reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Krakowski Park Technologiczny
Biznes |

Lenze-Tarnów zainwestuje w rozwój 2,8 mln euro

Krakowski Park Technologiczny informuje na swojej stronie o podjęciu decyzji o wsparciu dla spółki Lenze-Tarnów w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Pomoże to firmie w rozbudowie linii technologicznych w istniejącym zakładzie produkcyjnym w Tarnowie.

Lence jest w Tarnowie od 26 lat. Zajmuje się tu produkcją i precyzyjną obróbką odlewów żeliwnych, aluminiowych i stalowych podzespołów, w tym kół zębatych. Dzięki nowej inwestycji mają zostać zakupione maszyny oraz urządzenia produkcyjne i pomiarowe, co pozwoli na rozbudowę istniejących ciągów technologicznych. Jak podaje Krakowski Park Technologiczny: planowane nakłady inwestycyjne to ok. 13 mln zł, czyli 2,8 mln EUR.

„Rozwój Lenze-Tarnów jest silnie związany z rosnącym zapotrzebowaniem firmy na inteligentne rozwiązania dla automatyzacji maszyn i fabryk. Dostosowujemy nasze moce produkcyjne, aby jeszcze lepiej i sprawniej wspomagać naszych klientów i odpowiadać na ich zmieniające się potrzeby. Cieszę się ogromnie z tego, że Lenze-Tarnów rozwija się dynamicznie, zwiększa możliwości produkcyjne, jak również kompetencje w zakresie obróbki mechanicznej, dzięki czemu tworzymy nowe miejsca pracy oraz poszerzamy krąg naszych dostawców i kooperantów.” - mówił w komunikacie Marcin Majko, Dyrektor Zarządzający i członek zarządu w Lenze-Tarnów.

W październiku Lenze obchodziło 75-lecie. Od tamtej pory rozrosło się i jest obecne w kilkudziesięciu krajach świata, zatrudniając łącznie 4000 osób. Centra logistyczne grupy znajdują się w USA, Niemczech, Austrii i Chinach. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama