reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NCAB Group
Analizy |

NCAB z rekordowym zyskiem w III kwartale

Grupa NCAB opublikowała nowy raport finansowy, który napawa optymizmem. Oprócz rekordowego zysku, zaobserwowano również utrzymujący się stabilny popyt wśród klientów.

W najnowszym raporcie grupy widać wyraźnie, że w III kwartale 2022 roku uzyskano najwyższy zysk w historii, pomimo niekorzystnej niekorzystnej sytuacji gospodarczej i ekonomicznej na świecie. Firma w tym okresie wciąż notowała wzrost sprzedaży netto w ujęciu rocznym, co przy stopniowej poprawie marży brutto dało rekordowy wynik EBITA.

W kwartale tym analitycy NCAB odnotowali skrócenie czasu realizacji i poprawę łańcucha dostaw. W związku z tak dobrymi wynikami, firma nastawiona jest na dalszy wzrost i rozwój, pozyskiwanie nowych klientów w rozwijających się segmentach m.in. z zakresu optymalizacji energetycznej i bezpieczeństwa.

„Mamy silną pozycję i nadal inwestujemy we wzrost.” – mówił w komunikacie prasowym Peter Kruk, CEO NCAB Group AB.

Jeśli chodzi o konkretne liczby, to w miesiącach lipiec-wrzesień sprzedaż netto wzrosła o 35% do 1168,3 mln SEK, zaś w USD o 10%. Liczba zamówień zwiększyła się o 8% do 1011,0 mln SEK i spadła o 12% w USD. Jednak po uwzględnieniu zwiększonej liczby zamówień w 2021 r., związanej z dłuższymi terminami realizacji, szacuje się, że liczba zamówień w trzecim kwartale wzrosła o około 16% w SEK. W przypadku porównywalnych jednostek, spadek liczby zamówień wyniósł 4% w SEK i 22% w USD. EBITA wzrósł o 49% do 183,5 mln SEK, co stanowi marżę EBITA na poziomie 15,7%. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły natomiast 212,2 mln SEK.

Zysk operacyjny NCAB wyniósł 172,3 mln SEK, a po opodatkowaniu 138,5 mln SEK.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama