reklama
reklama
reklama
© Miloo-Electronics
Biznes |

JR Holding zainwestuje 40 mln zł w Igloo i Miloo-Electronics

JR Holding zawarł umowę ze spółkami Igloo i Miloo-Electronics na zainwestowanie w nie łącznie 40 mln zł w zamian za udziały.

Jak informuje PAP Biznes, JRH zainwestuje 33,08 mln zł w zamian za objęcie 30.000 udziałów Igloo o łącznej wartości nominalnej 1,5 mln zł stanowiących 20 proc. kapitału zakładowego spółki oraz 6,92 mln zł w zamian za objęcie 1.840 udziałów Miloo-Electronics o łącznej wartości nominalnej 920 tys. zł, stanowiących 20 proc. kapitału zakładowego spółki.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w dwóch transzach po 20 mln zł i zakończyć się przed 10 stycznia 2023 r. 

Igloo i Miloo-Electronics zajmują się projektowanie i produkcją rozwiązań generujących oszczędności i obniżanie śladu węglowego, jak pompy ciepła, urządzenia chłodnicze czy agregaty inwerterowe. 

"Inwestycja w spółki to dla nas kontynuacja ekspozycji na rozwój sektora OZE. Posiadane przez spółki komplementarne technologie innowacyjnych i zweryfikowanych rynkowo pomp ciepła oraz systemów umożliwiających znaczącą optymalizację zużycia energii będą kluczowe na kolejnym etapie rozwoju sektora OZE. Jestem przekonany że te obszary będą się teraz rozwijać bardzo szybko, co umożliwi nam kilku, a nawet kilkunastokrotny zwrot z inwestycji. Jest to największa do tej pory pojedyncza inwestycja JR HOLDING i uważam, że będzie ona jedną z tych, które w ciągu najbliższych kilku lat pozwolą nam zwielokrotnić wartość naszego portfela inwestycyjnego.” – mówił w komunikacie January Ciszewski, prezes JRH.

Inwestycja JR Holding ma na celu wsparcie rozwoju i przyśpieszenie rozwoju obu spółek. PAP Biznes podaje, że dzięki tym środkom Igloo i Miloo-Electronics zamierzają w perspektywie kilku lat osiągnąć ponad 800 mln zł łącznej sprzedaży rocznie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1