reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Dronehub
Biznes |

Polski Dronehub ze wsparciem 500 tys. USD od Genius NY

Firma - specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dronowych do monitoringu, inspekcji i ochrony infrastruktury krytycznej, liniowej oraz rozległych obszarów – została finalistą amerykańskiego programu GENIUS NY, który jest inkubatorem dla startupów z branży UAV, IoT i robotyki.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Dronehub, Genius NY to największy na świecie akcelerator biznesowy dla startupów z sektora bezzałogowych statków powietrznych, IoT i robotyki. W listopadzie 2022 r. miała miejsce szósta edycja konkursu organizowanego przez Genius NY, w ramach którego wyłoniono pięć zwycięskich firm: Dronehub z Polski, Archangel Imaging z Wielkiej Brytanii, AVSS z Kanady, Fusion Engineering z Niderlandów oraz Wonder Robotics z Izraela. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody w wysokości 500 tys. USD, a także pełne wsparcie w rozwoju swojego biznesu w USA.

Genius NY jako wsparcie rozwoju biznesu nagrodzonych firm rozumie: darmową powierzchnię biurową z pełnym wyposażeniem w Syracuse, w sanie Nowy Jork; warsztaty i szkolenia biznesowe, dostęp do doradców i specjalistów, pomoc w fundraisingu, legislacji i marketingu na terenie USA, a także możliwość bezpłatnego udziału wybranych konferencjach i wydarzeniach tematycznych.

„Możliwość korzystania z tych benefitów to ogromny zastrzyk wiedzy i energii, niezbędny do rozwoju naszej firmy na rynku amerykańskim. USA to dla Dronehub rynek docelowy, który pozwoli nam odpowiednio skalować sprzedaż i zapewni dostęp do ogromnego kapitału. Dzięki tym środkom oraz wsparciu merytorycznemu, które otrzymaliśmy jako laureaci GENIUS NY, znacząco przyspieszymy proces ekspansji na rynek amerykański. W zasadzie już teraz możemy mówić, że zaczynamy działalność operacyjną w USA” – mówił w komunikacie Vadym Melnyk, założyciel i prezes Dronehub.

Przedstawiciele polskiej firmy mogli korzystać z pełnego wsparcia biznesowego i merytorycznego w USA już od sierpnia. W listopadzie natomiast miało miejsce uroczyste wręczenie nagród. 

„Wielki finał programu GENIUS NY był znakomitą okazją do zaprezentowania potencjału do dużego wzrostu wszystkich firm biorących udział w tej edycji programu. Dronehub i pozostałe zespoły, które są częścią szóstej edycji, doszły do tego punktu, ponieważ rozwijają najnowsze technologie, które przyczynią się do rozwoju branży systemów bezzałogowych w naszym regionie” – mówił John Liddy, tymczasowy Wiceprezes ds. Innowacji i Przedsiębiorczości w CenterState CEO, które nadzoruje program GENIUS NY.

Kolejny etap programu potrwa do lipca 2023 roku. Nagrodzone firmy będą w tym czasie korzystały z pełnego wsparcia ze strony inkubatora, budując swoją pozycję i strukturę operacyjną na rynku amerykańskim. 

„Firmy przechodzą teraz do drugiej fazy programu, w której otrzymają niezbędne zasoby i dalsze możliwości inwestycyjne, co pozwoli im przyspieszyć rozwój swoich produktów, a także umożliwi produkcję, prowadzenie operacji biznesowych i zatrudnianie w USA. Jesteśmy niesamowicie dumni z sukcesu Dronehub i cieszymy się, że będziemy dalej wspierać ich rozwój” – kontynuował Liddy.

Dron polskiej firmy nie potrzebuje operatora i może pracować w trybie 24/7. Dronehub do tej pory przeprowadzał inspekcje m.in. dla PKN Orlen i Deutsche Bahn, współpracował również projektowo z Europejską Agencją Kosmiczną i Europejską Agencją Obrony. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama