reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

EBOiR zainwestuje 75 mln USD w Elemental Holding

Pieniądze od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zostaną przeznaczone na rozwój działalności Elemental Holding, w tym na budowę pierwszego w Polsce zakładu recyklingu baterii litowo-jonowych.

PAP Biznes informuje, że specjalizujący się w recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych oraz sprzętu elektronicznego producent strategicznych metali, wykorzysta środki od EBOiR na rozwój recyklingu baterii Li-Ion. W ramach tych działań w Zawierciu powstanie jeden z największych w Europie zakładów, w którym będzie odbywał się recykling baterii Li-Lon oraz odzyskiwanie strategicznych pierwiastków m.in. metali z grupy platynowców. 

W nowym zakładzie Elemental Holding w Zawierciu będzie prowadzony również recykling odpadów elektronicznych, w tym płytek obwodów drukowanych i zużytych urządzeń elektrycznych, w którym będzie kładziony nacisk na odzyskiwanie niezbędnych w dzisiejszych czasach pierwiastków jak miedź, cynk, złoto i srebro, a także kobalt. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, zakład ma zostać otwarty w drugiej połowie 2023 r., najprawdopodobniej na przełomie 3 i 4 kwartału. 

„Od kilku lat konsekwentnie realizujemy politykę rozwoju naszej Grupy poprzez wchodzenie na nowe rynki i w nowe obszary działalności. Jest to możliwe m.in. dzięki pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania. Środki z planowanego przez EBOR wsparcia pomogą nam zrealizować nasz najnowszy projekt – inwestycję typu greenfield w Zawierciu, otwierając nowe perspektywy wzrostu w nowo utworzonym obszarze recyklingu baterii." – cytuje komunikat prasowy Pawła Jarskiego, prezesa Grupy Elemental Holding, PAP Biznes.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama