reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Solaris
Biznes |

Solaris podpisał kontrakt na 2,5 mln zł z weneckimi przewoźnikami

Kontrakt polskiego producenta autobusów dotyczy dostarczenia czterech dwunastometrowych autobusów wodorowych dla AVM Venezia i ACTV SPA Venezia

Solaris w oficjalnym komunikacie prasowym informuje, że dostarczy dwunastometrowe bezemisyjne autobusy do Włoch w połowie 2023 roku. 

Urbino 12 hydrogen są niskopodłogowymi autobusami wodorowymi, których sercem jest ogniwo wodorowe o mocy 70 kW, pełniące funkcję miniaturowej elektrowni wodorowej na pokładzie pojazdu. Charakteryzuje się on krótkim czasem tankowania i dużym zasięgiem ok. 350 km. Autobusy mają być wyposażone w klimatyzację z funkcją grzania pompą ciepła, a także w gniazda USB zamontowane na ścianach pojazdu. Dodatkowo będzie posiadał również system liczenia pasażerów, monitoring oraz system MobileEye Shield +, który będzie informował kierowcę za każdym razem, jeśli pojawi się jakiś obiekt w zasięgu co najmniej 80 cm. 

Jest to kolejny kontrakt podpisany przez polskiego producenta z ACTV SPA Venezia. W 2020 roku Solaris dostarczył do Wenecji 30 elektrycznych autobusów z infrastrukturą ładowania. 

Solaris w komunikacie prasowym podaje, że wodorowe autobusy firmy jeżdżą m.in. po ulicach w Bolzano, Kolonii, Wuppertal, Górnej Bawarii, Palma de Mallorca, Holandii Południowej, Wiedniu, Bratysławie, Koninie, Lublinie czy Poznaniu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama