reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple
Przemysł elektroniczny |

Apple spodziewa się niższych dostaw iPhone’ów

Jak wcześniej informował Evertiq, ograniczenia COVID-19 tymczasowo wpłynęły na główny zakład montażowy iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 14 Pro Max w Zhengzhou w Chinach. Wydajność fabryki znacząco się zmniejszyła.

W swoim oświadczeniu Apple twierdzi , że choć nadal widoczny jest duży popyt na modele iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, to koncern spodziewa się zmniejszonej ilości wysyłek. Nie określono jednak skali redukcji. Poza tym czas oczekiwania klientów na nowe produkty wydłuży się.

„Podobnie jak robiliśmy podczas pandemii COVID-19, priorytetowo traktujemy zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w naszym łańcuchu dostaw” – pisze w oświadczeniu firma z Cupertino.

Apple nadal twierdzi, że firma ściśle współpracuje ze swoim dostawcą, aby powrócić do normalnego poziomu produkcji.

Reuters informował wcześniej, że bardziej rygorystyczne chińskie ograniczenia COVID-19 mogą spowodować spadek produkcji nowych modeli iPhone'a nawet o 30% w fabryce Foxconna w Zhengzhou w środkowych Chinach.

Badania rynkowe firmy TrendForce wykazały natomiast, że linie produkcyjne iPhone'a wróciły do około 70% zdolności.Jednak przywrócenie normalnego poziomu będzie bardzo trudno w perspektywie krótkoterminowej. Baza Zhengzhou jest głównym centrum produkcyjnym firmy Foxconn dla modeli iPhone Pro i Pro Max. Co więcej, przepływ zamówień na serię Pro jest teraz w szczytowym momencie. W związku z tym dostawy iPhone'a będą niższe niż oczekiwano w 4Q22. TrendForce twierdzi, że pierwotnie cel sprzedaży iPhone'a w czwartym kwartale został ustalony na 80 milionów sztuk. Ze względu na spadek wskaźników wykorzystania mocy produkcyjnych linii produkcyjnych w Zhengzhou, przewiduje się, że kwartalna łączna liczba dostaw iPhone'a spadnie o 2-3 miliony sztuk. Jeśli chodzi o tegoroczną całkowitą wysyłkę iPhone'a, są one obecnie ukierunkowane na około 237 milionów sztuk.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama