reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Alps Alpine
Przemysł elektroniczny |

Alps Alpine i Broadcom ze wspólnym projektem

Firmy opracowują system pozycjonowania o wysokiej dokładności do zastosowań motoryzacyjnych z wykorzystaniem technologii Bluetooth Low Energy.

Alps Alpine poinformował niedawno w komunikacie na swojej stronie internetowej o wprowadzeniu samochodowego systemu Phone as a Key (PaaK) opartego na technologii Bluetooth Low Energy. System wykorzystuje precyzyjną technologię pomiaru pozycji Bluetooth firmy Alps Alpine oraz smartfon z pierwszym tego rodzaju układem combo Bluetooth i Wi-Fi firmy Broadcom, który wykonuje bardzo dokładny pomiar odległości. Firmom zależy, by ten wspólnie opracowany system, mógł zostać wprowadzony na rynek motoryzacyjny w przeciągu dwóch lat.

Bluetooth jest technologią bezprzewodową, która stale rozwija się od 20 lat. Alpine pisze, że przewiduje się, iż wielkość tego rynku wzrośnie o 50% w ciągu najbliższych 5 lat, a jednym z głównych obszarów wzrostu mają być właśnie usługi pomiaru odległości o wysokiej dokładności.

Opracowany wspólnie przez Alps Alpine i Broadcom system pozycjonowania Bluetooth umożliwia bezkluczykowy dostęp do samochodów i ma szerokie zastosowanie w innych aplikacjach. Obie firmy planują w przyszłości współpracę z producentami samochodów oraz innymi partnerami, by przyśpieszyć wprowadzenie swojej technologii na rynek.

„Systemy pozycjonowania oparte na smartfonach to rosnący trend rynkowy. Spodziewamy się, że gwałtownie wzrośnie zapotrzebowanie na precyzyjne pozycjonowanie Bluetooth przy użyciu smartfonów.” - mówił w komunikacie Hideo Izumi, Dyrektor Zarządzający Alps Alpine.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama