reklama
reklama
reklama
reklama
© OHB Sweden
Przemysł elektroniczny |

OHB Sweden i Satlantis podpisały umowę na budowę satelitów

Szwedzka spółka zależna grupy kosmicznej OHB SE oraz hiszpańska firma zajmująca się technologiami kosmicznymi, podpisały umowę na dostawę dwóch mikrosatelitów do obserwacji Ziemi.

Mikrosatelity zostaną oparte na platformie InnoSat OHB Sweden – czytamy w komunikacie szwedzkiej spółki – i będą korzystały z czterech kanałów optycznych dostarczonych przez Satlantis. Ich wystrzelenie zostało zaplanowane na 2024 rok. Ten typ satelity nadaje się do konkretnych zastosowań,  jak np. wykrywanie emisji metanu.

„To już piąte zastosowanie naszej platformy InnoSat, a także demonstracja wszechstronności i konkurencyjności naszego produktu. Nasza platforma satelitarna InnoSat łączy w sobie niezawodność i solidność konstrukcji opartej na naszym 30-letnim dziedzictwie. Połączenie z technologią kamer Satlantis to właściwy punkt wyjścia dla najbardziej konkurencyjnego rozwiązania na podczerwień do obserwacji Ziemi w oparciu o mikrosatelity” – mówił w komunikacie Benoit Mathieu, dyrektor generalny OHB Sweden.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1