reklama
© Volvo
Biznes |

Volvo Group otwiera nową spółkę Fyrqom AB

Fyrqom AB to nowy startup utworzony przez Volvo Group, Qamcom Group i wynalazcę Romana Iustina. Jego celem jest zautomatyzowanie systemu kalibracji monitorowania ciśnienia w oponach samochodów ciężarowych.

System monitorowania ciśnienia w oponach informuje kierowcę o utracie ciśnienia w jednej z opon. Jednak obecnie niewiele pojazdów ciężarowych jest wyposażony w taki system, więc kalibracja odbywa się ręcznie na etapie montażu lub podczas wymiany opon w warsztatcie. Unia Europejska dla poprawy bezpieczeństwa na drogach, wydała zarządzenie, zgodnie z którym od 2024 roku wszystkie nowowyprodukowane ciężarówki i naczepy będą musiały posiadać czujniki temperatury i ciśnienia w oponach. Inżynier grupy Volvo, Roman Iustin, wpadł na pomysł, jak wszystko usprawnić za pomocą zautomatyzowanego systemu kalibracji.

Volvo informuje w komunikacie prasowym, że pomysł Iustina został zweryfikowany pod kątem funkcjonalności i potencjału biznesowego przez CampX, startup grupy specjalizujący się w innowacjach, technologii i transformacji biznesowej. Ocena wykazała wysoką wartość pomysłu, podjęto więc decyzję o założeniu nowego podmiotu Volvo Group – Fyrqom AB, a jego dyrektorem generalnym mianowano inżyniera-pomysłodawcę, Romana Iustina. 

„Koncentrując się na potrzebach klientów, współpracownicy Volvo Group są zachęcani do stosowania technologii w celu szukania rozwiązań dla konkretnych problemów. Sprzyja to w opracowywaniu rozwiązań biznesowych wspomaganych technologią. Jestem wdzięczny za tę możliwość i nie mogę się doczekać ekscytującej podróży, która jest przed nami.” – mówił w komunikacie prasowym Roman Iustin.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1