reklama
reklama
reklama
reklama
© Britishvolt
Przemysł elektroniczny |

Britishvolt spokojnie o swojej przyszłości

Brytyjski startup produkujący akumulatory litowo-jonowe dla przemysłu motoryzacyjnego poinformował o zabezpieczeniu niezbędnych inwestycji krótkoterminowych, które pozwolą uzyskać bezpieczniejszą pozycję finansowania na przyszłość.

Jakiś czas temu Britishvolt informował, że musi rozwinąć swoją strategię biznesową, by był w stanie sprostać trudnym czynnikom zewnętrznym. Firma wciąż rozważa możliwości krótko i długoterminowych źródeł finansowania, które pozwoliłyby zrealizować plany stworzenia dobrze prosperującego, lokalnego i zrównoważonego ekosystemu baterii, który byłby oparty na technologii ogniw nowej generacji. 

Jednak pomimo trudnej i pogarszającej się sytuacji gospodarczej, w Britishvolt prowadzone są optymistyczne rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Startup informuje nawet, że w ciągu kilku ostatnich dni, otrzymał obiecujące informacje od międzynarodowych inwestorów. Nim jednak dojdzie do podpisania umów, Britishvolt stara się zabezpieczyć. Aby obniżyć koszty krótkoterminowe, zespół pracowników zgodził się dobrowolnie na tymczasową obniżkę wynagrodzenia za miesiąc listopad.

„Chcemy podziękować naszym pracownikom, dostawcom i inwestorom za nieustanną wiarę w Britishvolt. To ważne, że Britishvolt jest sukcesem nie tylko dla niemal 300 pracowników obecnie pracujących w firmie, ale także dla wielu tysięcy miejsc pracy, które zamierzamy stworzyć w Wielkiej Brytanii w miarę realizacji naszych planów. „Britishvolt Effect” ma również ogromne znaczenie strategiczne nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale i jej pozycji na światowej scenie baterii.” - czytamy na stronie firmy. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1