reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zeiss
Przemysł elektroniczny |

Zeiss z kolejną fabryką w Niemczech

ZEISS buduje nową wielofunkcyjną fabrykę w Dillfeld, na przedmieściach Wetzlar, obok istniejącego zakładu SMT. Wraz z rozbudową planowane jest powiększenie dotychczasowego zatrudnienia.

Gwałtowne przyspieszenie wzrostu rynku półprzewodników napędza popyt na sprzęt do ich produkcji. Aby sprostać wysokim wymaganiom klientów, segment ZEISS Semiconductor Manufacturing Technology (SMT) zdecydował się na budowę nowej, wielofunkcyjnej fabryki w Dillfeld na przedmieściach Wetzlar. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę 2023 roku.

Nowy zakład będzie miał 12 000 m2 powierzchni produkcyjnej, gdzie będą produkowane m.in. systemy litograficzne DUV (głębokie światło ultrafioletowe). Przewidziano w nim miejsce dla około 150 nowych pracowników.

„Nabycie gruntu pod nasz nowy budynek w Dillfeld jest wyraźnym świadectwem naszej obecności w Wetzlar.” – mówi w komunikacie prasowym Katrin Ariki, kierownik budowy segmentu technologii półprzewodnikowych ZEISS SMT w Wetzlar – „Wytwarzanie zaawansowanych technologicznie produktów, takich jak optyka litograficzna, wymaga specjalnych warunków, które są uwzględniane podczas procesu budowy.  Na przykład potrzebujemy konstrukcji odpornej na wibracje dla bardzo czułej technologii pomiarowej.”

W Wetzlar znajduje się obecnie wielofunkcyjna fabryka, w której prowadzone są prace z zakresu optyki, powlekania i montażu. Powiększy się ona nie tylko o powierzchnię produkcyjną, ale i o budynek obsługi technicznej, gdzie będzie można wytwarzać sprężone powietrze, a także o biurowiec, w którym zaplanowano przestrzeń z przeznaczeniem na biura, warsztaty, szatnie i pomieszczenia socjalne.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama