reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Absolics
Biznes |

Absolics rozpoczyna budowę fabryki w Covington w stanie Georgia

Inwestycja spółki zależnej południowokoreańskiego SKC Co. Ltd. ma wynieść 600 mln USD. W fabryce zostanie utworzonych ponad 400 nowych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanej kadry.

Nowy zakład produkcyjny Absolics ma dostarczać zaawansowane materiały dla amerykańskiego przemysłu półprzewodników. Mają być w nim produkowane podłoża szklane, znacznie zwiększające wydajność i efektywność energetyczną chipów. Będzie to pierwsza na świecie produkcja tego materiału na masową skalę.

Plany dotyczące nowej lokalizacji ogłoszono po raz pierwszy w październiku zeszłego roku. Spodziewano się jednak, że koszty nie przekroczą 473 mln USD. SKC i Absolics zweryfikowały swoje prognozy dotyczące inwestycji w oparciu o zapotrzebowanie na bardziej zaawansowany sprzęt produkcyjny, by sprostać przewidywanemu popytowi, czytamy w komunikacie prasowym.

„Absolics będzie integralną częścią ekosystemu półprzewodników w Stanach Zjednoczonych.” – powiedział w komunikacie prasowym dr Woncheol Park, prezes i dyrektor generalny SKC. – „Cieszymy się, że możemy zbudować fabrykę i stworzyć setki miejsc pracy, które będą miały pozytywny wpływ na miasto Covington i stan Georgia”.

Budowa nowego zakładu Absolics w Georgii będzie odbywała się w dwóch etapach. Pierwsza faza, której zakończenie planowane jest na koniec 2023 r., będzie inwestycją o wartości 240 mln USD. Wtedy też zostanie utworzonych 140 miejsc pracy skoncentrowanych na produkcji małoseryjnej. Produkcja seryjna natomiast ma ruszyć w drugim kwartale 2024 roku. 

Druga faza budowy pochłonie 360 mln USD. Jej zakończenie przewiduje się w ciągu najbliższych 3-5 lat. Zostanie wtedy utworzonych 270 miejsc pracy, dzięki którym będzie możliwe rozpoczęcie produkcji na szeroką skalę.

Inauguracyjnym produktem mają być podłoża szklane o wymiarach ok. 3 na 3 cale, używane do pakowania różnych komponentów półprzewodnikowych. Procesory, pamięć i układy logiczne mogą być montowane obok siebie na szkle, tworząc rdzeń systemu komputerowego.

Po zakończeniu pierwszej fazy Absolics spodziewa się, że roczna zdolność produkcyjna wyniesie 12 000 m2, a druga faza wzrośnie do rocznej zdolności produkcyjnej 72 000 m2.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama