reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AB Volvo
Przemysł elektroniczny |

Europejski Bank Inwestycyjny pożyczy Volvo 500 mln euro

EBI swoją pożyczką pragnie wspierać badania przemysłowe nad innowacyjnymi rozwiązaniami dotyczącymi technologii pojazdów elektrycznych, bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, autonomicznej jazdy, a także poprawy efektywności energetycznej niezwiązanej z napędem.

Projekt, na który Volvo Group otrzymało pożyczkę, przewiduje powstanie około 900 nowych miejsc pracy w Europie, głównie w Szwecji i Francji. Ma również doprowadzić do stopniowej dekarbonizacji przemysłu motoryzacyjnego i elektryfikacji ciężkich pojazdów użytkowych, w tym elektryfikacji flot, wprowadzenia wysokowydajnych sieci ładowania oraz rozwoju technologii i infrastruktury wodorowych ogniw paliwowych, czytamy w oficjalnym komunikacie firmy.

Elektryfikacja pojazdów użytkowych nie jest na tak zaawansowanym poziomie jak samochodów osobowych czy nawet lekkich pojazdów użytkowych. Projekt ma przyczynić się nie tylko do dekarbonizacji sektora transportu i zmniejszenia emisji pojazdów silnikowych, przyczyni się również do zwiększenia bezpieczeństwa i rozwoju zrównoważonego europejskiego systemu transportowego.

„Cieszymy się, że możemy wspierać AB Volvo — szwedzkiego i światowego lidera na rynku produkcji pojazdów ciężkich — w promowaniu zmiany paradygmatu w zakresie innowacyjnych i czystych technologii w sektorze transportu. Projekty Volvo w zakresie RDI przybliżą nas o krok do gospodarki niskoemisyjnej. W ten sposób przesuwamy granice dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie, aby zidentyfikować czystsze, bezpieczniejsze i inteligentniejsze rozwiązania, które przyniosą korzyści nam wszystkim”. –  mówił w komunikacie Thomas Östros, wiceprzewodniczący EBI.

Prezes i dyrektor generalny Volvo Group, Martin Lundstedt, powiedział z kolei, że transformacja branży transportowej i infrastrukturalnej w zrównoważone rozwiązania jest niezwykle pilna. Dziś, wg Lundstedta, Volvo przewodzi transformacji, ale chce jeszcze bardziej przyspieszyć swoje badania i rozwój w zakresie elektromobilności, rozwiązań bezpieczeństwa i transportu autonomicznego, co staje się możliwe dzięki wsparciu EBI. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2