reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka
Przemysł elektroniczny |

Ekoenergetyka z realizacją w Belgii

Ekoenergetyka-Polska połączyła siły ze SPIE Belgium. Firmy wspólnie dostarczyły i zainstalowały 16 punktów ładowania autobusów elektrycznych i hybrydowych dla flamandzkiej spółki transportowej De Lijn.

Rok temu De Lijn zawarło umowę z Grupą SPIE – konsorcjum SPIE–Ekoenergetyka –  na dostawę, uruchomienie i utrzymanie stacji ładowania autobusów elektrycznych i hybrydowych w w swoich zajezdniach. Pierwsza seria ośmiu stacji ładowania została już dostarczona do Leuven-Noord, zainstalowana i oddana do użytku.

W kolejnym etapie do Sint-Niklaas trafi 6 stacji ładowania o mocy 100vkW, a także 8 o mocy 160vkW z wyjściem na wallbox. Do Kortrijk dwanaście o mocy 100vkW raz dziewięć 160vkW. Z kolei do Brugii zostanie dostarczonych siedem stacji o mocy 100 kW, informuje Ekoenergetyka.

„Nasze liczne kooperacje są najlepszym dowodem jakości naszych rozwiązań i wskazują, że przejście na transport publiczny bez bezpośredniej emisji CO2 jest już rzeczywistością. Opracowana przez nas infrastruktura do ładowania spełnia lokalne wymagania i nadaje się do wszystkich autobusów elektrycznych dostępnych na rynku. Zakres i realizacja projektu De Lijn wymaga najbardziej innowacyjnych rozwiązań ładowania.“ - mówił Maciej Wojeński, współzałożyciel Ekoenergetyki-Polska S.A.

Jak czytamy na oficjalnej stronie SPIE, De Lijn jest zadowolone ze współpracy i złożyło zamówienie na kolejne 252 stacji ładowania dla swoich zajezdni, w tym w Destelbergen i Genk, które miałyby zostać uruchomione w latach 2023-2024.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama