reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ziehl-Abbeg
Przemysł elektroniczny |

Ziehl-Abbeg z nową inwestycją w Łodzi

Niemiecki producent wentylatorów rozpoczął budowę nowej fabryki, w której zostanie utworzonych 400 miejsc pracy. Koszt inwestycji wyniesie 50 mln euro.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego Ziehl-Abbeg rozpoczęła się wczoraj, tj. 27 października 2022 r., w parku logistycznym Prologis. Jak podaje PAP, budynek ma korzystać z odnawialnych źródeł energii. Już na etapie projektu zaplanowano, że cała powierzchnia dachu będzie przygotowana pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Wewnątrz zostaną również rozmieszczone destryfikatory, umożliwiające odzysk ciepła dzięki ściąganiu nagrzanego powietrza z poziomu sufitu na niższe partie pomieszczenia. W biurach i hali 12,5% oświetlenia ma stanowić światło dzienne.

„Megatrendy takie jak cyfryzacja, zmiany klimatyczne i urbanizacja zwiększają popyt i wymagają znacznego zwiększenia naszych mocy produkcyjnych.” — mówił w komunikacie prasowym Joachim Ley, dyrektor produkcji Ziehl-Abegg. – „Z tego powodu około 50 milionów euro jest obecnie inwestowane w nowy zakład w centralnej Polsce. Docelowo w zakładzie ma pracować 400 osób, taki poziom zatrudnienia ma zostać osiągnięty w kilka lat. Budowa ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku, natomiast rozpoczęcie produkcji jest planowane na jesień przyszłego roku.”

Produkowany sprzęt w łódzkiej fabryce trafi w przyszłości na rynek polski, litewski i łotewski.

Firma Ziehl-Abegg działa od 1910 roku, ma 16 zakładów produkcyjnych i ponad 100 miejsc sprzedaży na całym świecie. Zatrudnia łącznie ok. 4 700 pracowników. Obrót niemieckiej firmy za 2021 roku wyniósł 716 mln euro, z czego 80% stanowił eksport. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1