reklama
reklama
reklama
reklama
© Hella
Przemysł elektroniczny |

HELLA rozbudowuje się w Rumunii

Niemieckie przedsiębiorstwo powiększy się o dwie nowe placówki rozwojowe w miastach Jassy i Oradea. W przeciągu najbliższych 3-4 lat zostanie tam utworzonych 300 miejsc pracy.

HELLA w nowych rumuńskich placówkach będzie prowadziło badania rozwojowe nad rozwiązaniami produktowymi dla elektromobilności i zautomatyzowanej jazdy. Centra rozpoczną swoją działalność jesienią, na początku ich zespoły będą liczyły po 10 inżynierów. 

„Wraz z ciągłymi zmianami w branży, zapotrzebowanie na rozwiązania elektroniczne stale rośnie. Dzięki naszym dwóm nowym miejscom rozwoju jeszcze bardziej umacniamy naszą pozycję, aby sprostać wysokiemu popytowi na nasze produkty” — mówił w komunikacie prasowym Björn Twiehaus, dyrektor zarządzający ds. elektroniki w firmie HELLA. „W Rumunii jesteśmy już od wielu lat reprezentowani przez kluczowe zakłady z wysokowydajną elektroniką. Na przykład, już dziś są tam opracowywane wysoce zaawansowane jednostki sterujące.”

Głównym celem nowego Centrum Technicznego w Oradei jest opracowywanie nowych rozwiązań produktowych dla pojazdów elektrycznych, w tym systemów zarządzania akumulatorami i przetwornic napięcia. Początkowo zadania zakładu w Jassie obejmą opracowywanie oprogramowania i testowanie czujników radarowych 77 GHz, czyli kluczowej technologii wspomagającej i automatyzującej jazdę.

HELLA działa w Rumunii od ponad 17 lat. Posiada tu regionalne centrum administracyjne, trzy zakłady produkcyjne oraz trzy rozwojowe, w których zatrudnia łącznie około 4500 osób. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2