reklama
reklama
reklama
© Volvo Trucks
Przemysł elektroniczny |

Volvo będzie produkować moduły akumulatorowe w Belgii

Szwedzki koncern zdecydował się powiększyć swoją fabrykę w Gandawie o zakład produkcyjny modułów akumulatorowych do samochodów ciężarowych w celu kształtowania przyszłego łańcucha wartości systemów akumulatorowych. Do tej pory ogniwa i moduły dostarczali partnerzy grupy. Inwestycja ma wynieść 75 mln euro i zakończyć się w 2025 r.

„Rozpoczęliśmy proces inwestycyjny w celu uruchomienia produkcji modułów akumulatorowych w Gandawie. Budynek ma mieć powierzchnię 12 000 m2 i będzie się znajdował na terenie produkcyjnym Volvo Group. Nowa fabryka zaawansowanych technologicznie modułów będzie składać się z prawie w pełni zautomatyzowanego procesu z wykorzystaniem robotów. Oznacza to, że pracownicy z niezbędnymi kompetencjami będą rekrutowani, zarówno zewnętrznie, jak i w oparciu o nasze wewnętrzne kompetencje – mówił w komunikacie prasowym Jens Holtinger, wiceprezes wykonawczy Group Trucks Operations.

Volvo Group produkuje elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności w Göteborgu. Ich produkcje planuje również rozpocząć w drugiej połowie 2023 r. w Gandawie. Ambicją szwedzkiego producenta jest, aby do 2030 r. co najmniej 35% pojazdów sprzedawanych na całym świecie było elektrycznych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1