reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VERKOR
Przemysł elektroniczny |

Dassault Systèmes i Verkor podpisały protokół ustaleń

Dassault Systèmes podpisał porozumienie z Verkor, aby przyspieszyć rozwój akumulatorów litowo-jonowych nowej generacji i budowę pierwszej gigafabryki, która je wyprodukuje.

W ramach protokołu ustaleń obie firmy ustanowią najlepsze praktyki wirtualnego, kompleksowego opracowywania produktów i procesów produkcyjnych, które poprawiają innowacyjność i wydajność oraz łagodzą ryzyko techniczne w całym cyklu życia produktu.

Pierwsza gigafabryka Verkor zostanie zbudowana w Dunkierce we Francji. Verkor wykorzysta platformę 3DEXPERIENCE do zbudowania wirtualnych bliźniaków swoich baterii i procesu produkcyjnego, w tym operacji gigafabryki.

„Nasza współpraca z Dassault Systèmes pozwoli nam zająć się całym procesem cyklu życia produktu za pomocą platformy 3DEXPERIENCE” – mówił w komunikacie prasowym Christober Raj, szef działu cyfrowego w Verkor.

Planowana gigafabryka firmy Verkor ma produkować ogniwa akumulatorowe o niskiej zawartości węgla, zaprojektowane z myślą o realizacji europejskich celów zerowych netto. Stworzy również europejski łańcuch wartości i rozwiązań dla graczy w zakresie akumulatorów. W ramach tego planu firma Verkor wdraża rozwiązania branżowe Dassault Systèmes „High Performance Battery” i „High-Tech Smart Factory” oparte na platformie 3DEXPERIENCE w celu bezproblemowej współpracy, modelowania i symulacji w jednym środowisku wirtualnym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2