reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NOTE
Przemysł elektroniczny |

NOTE dostrzega możliwości osiągnięcia lepszych wyników

Szwedzki dostawca EMS zwiększył swoją sprzedaż o 36% w trzecim kwartale 2022 roku. W pierwszych trzech kwartałach roku, pomimo wyzwań związanych z sytuacją deficytową na rynku podzespołów, NOTE udało się zwiększyć sprzedaż o 45%.

Sprzedaż firmy w trzecim kwartale wyniosła 84,9 mln euro, co stanowi wzrost o 36% w porównaniu z 62,6 mln euro w tym samym okresie ubiegłego roku.

Zysk operacyjny wyniósł jednak 5,2 mln euro, co oznacza spadek z 5,8 mln EUR w trzecim kwartale ubiegłego roku. Po opodatkowaniu zysk wyniósł 3,6 mln euro, czyli zanotował spadem względem 4,3 mln za trzeci kwartał 2021 r.

„W tym okresie NOTE było zmuszone utworzyć rezerwę na potencjalny nieściągalny dług, co wpłynęło na zysk operacyjny firmy w III kwartale o 30 mln SEK (ok. 2,72 mln EUR). Incydent nie ma wpływu na podstawowe operacje NOTE, które nadal mocno się rozwijają – mówi Johannes Lind-Widestam, dyrektor generalny i prezes, w raporcie za trzeci kwartał.

Prezes nadal twierdzi, że NOTE jest w wyraźnie ekspansywnej fazie, a sytuacja w zakresie zamówień pozostaje silna.

„Całkowity portfel zamówień na koniec trzeciego kwartału był o około 50% wyższy dla porównywalnych jednostek niż w tym samym czasie w zeszłym roku. W oparciu o obecną sytuację rynkową widzimy dobre możliwości osiągnięcia po raz pierwszy w historii kwartalnej sprzedaży w wysokości 1 miliarda koron szwedzkich w czwartym kwartale, co odpowiada wzrostowi o około 25%” – podsumowuje Johannes Lind-Widestam.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1