reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cellforce
Przemysł elektroniczny |

Cellforce Group rozpoczyna budowę nowej siedziby w Europie

Inwestycja obejmuje zakład rozwojowo-produkcyjny w pobliżu Reutlingen-Kirchentellinsfurt. Rozpoczęcie pierwszej produkcji pilotażowej planowane jest na 2024 r.

Spółka zależna Porsche ma na celu opracowanie, a później i produkcję, nowych standardów w dziedzinie wysokowydajnych ogniw akumulatorowych dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego, przyczyniając się do zrównoważania mobilności świecie – czytamy w komunikacie prasowym Cellforce.

W nowym obiekcie znajdzie się zaplecze administracyjne, a także obiekty do badań i rozwoju chemii ogniw oraz zakłady produkcyjne do produkcji ogniw akumulatorowych. Zakład produkcyjny ma rozpocząć pracę z początkową mocą co najmniej 100 MWh rocznie, a następnie zwiększyć do mocy co najmniej 1 GWh. Odpowiada to wysokowydajnym ogniwom akumulatorowym dla około 10 000 pojazdów. Republika Federalna Niemiec i stan Badenia-Wirtembergia wspierają projekt łączną kwotą ok. 60 mln euro.

Dr Markus Gräf, dyrektor zarządzający Cellforce Group GmbH, podkreślał w komunikacie znaczenie lokalności oraz e-mobilności. Klucz znajduje w opracowaniu w oparciu nowych akumulatorów opartych na wykorzystaniu krzemu o jeszcze wyższej gęstości energii, co znalazłoby przełożenie w zasięgach pojazdów oraz wpłynęłoby na zdolności szybkiego ładowania i ślad ekologiczny.

„Wraz z BASF pracujemy nad nowymi materiałami katodowymi, zrównoważonym europejskim łańcuchem dostaw i recyklingiem odpadów produkcyjnych. A zastosowany na bazie krzemu gamechanger material -opracowany przez partnera Group14 – zmieni świat baterii.” – przewiduje Gräf – „Naszym pragnieniem jest wzmocnienie niemieckiego działu rozwoju i zakładu produkcyjnego oraz wprowadzenie nowej technologii na światową awangardę rozwoju chemii komórek. Zdecydowaliśmy się również oprzeć produkcję na na partnerstwie i europejskiej technologii. Mühlbauer, Dürr, Coperion, Saueressig, Kampf, PEC i nasz sąsiad Manz. Również pod tym względem dajemy przykład, że my w Europie możemy to wszystko zrobić sami.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama