reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Government of the Republic of North Macedonia
Przemysł elektroniczny |

Kemet Electronics zainwestował 23 mln euro w Północnej Macedonii

Spółka otworzyła nowy zakład produkcyjny w pobliżu Skopje. Pracę znajdzie tam 360 osób.

W poniedziałek rząd Macedonii Północnej poinformował w oficjalnym komunikacie, że Kemet Electronics spółka zależna amerykańskiego producenta komponentów elektronicznych Kemet Corporation, otworzyła w tym kraju drugą fabrykę, inwestując w przedsięwzięcie 23 mln euro.

Kemet Electronics otworzył swoją pierwszą fabrykę w Macedonii Północnej w 2012 roku. Jest ona ukierunkowana na produkcję standardowych kondensatorów. Zatrudnienie znalazło w niej 400 osób.

„To dla mnie zaszczyt być dzisiaj w firmie Kemet Electronics, która ze względu na wsparcie i warunki, jakie od nas otrzymuje, po otwarciu pierwszej fabryki otwiera dziś drugą. W pierwszym zakładzie Kemet Electronics, który produkuje kondensatory dla przemysłu motoryzacyjnego i różnych zastosowań przemysłowych w Macedonii Północnej, pracuje obecnie 400 naszych obywateli. Zgodnie z planem firmy planowane jest zatrudnienie 500, 600 i 700 pracowników. W nowej fabryce planowanych jest kolejnych 360 nowych pracowników” – mówił na otwarciu premier Dimitr Kovacevski.

Evertiq skontaktował się z firmą w celu uzyskania dalszych informacji na temat nowej fabryki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama