reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siemens
Przemysł elektroniczny |

ACC i Siemens nawiązują współpracę

Koncerny będą współpracowały w zakresie wielkoskalowych i zrównoważonych rozwiązań do produkcji akumulatorów w ramach otwartego ekosystemu Siemens Xcelerator.

Na początek firmy planują stworzyć kompleksowe, cyfrowe, bliźniacze baterie i linie produkcyjne. W ramach współpracy ACC będzie mogło korzystać z Siemens Xcelerator – otwartej, cyfrowej platformy biznesowej, uruchomionej w czerwcu tego roku, która zawiera wyselekcjonowane portfolio sprzętu firmy oraz oprogramowanie obsługujące IoT.

„Baterie zaprojektowane i wyprodukowane w sposób zrównoważony są dobre dla planety i naszej firmy, ponieważ napędzają zieloną transformację, a także napędzają jej nowy wzrost” – powiedział Cedrik Neike, członek zarządu Siemens AG i dyrektor generalny Digital Industries. – „Jako główny partner w transformacji przemysłu motoryzacyjnego, naturalne jest dla nas połączenie sił z ACC, ponieważ dążymy do wspólnego opracowania zrównoważonej, europejskiej produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych”.

Jednocześnie Siemens rozszerza swoją obecność w branży produkcji akumulatorów. Koncern podpisał wcześniej kilka umów o partnerstwie technologicznym z wiodącymi firmami, prezentując swoją wiedzę specjalistyczną w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Gigafabryki ACC zwiększą dostępność wydajnych i przystępnych cenowo akumulatorów EV w Europie, przyspieszając transformację przemysłu motoryzacyjnego.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama