reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Alstom
Przemysł elektroniczny |

Alstom inwestuje 10 mln EUR w nową fabrykę w Polsce

Nowy zakład produkcyjny został oficjalnie otwarty 11 października w Nadarzynie. Francuski koncern planuje zatrudnić tam 200 osób. Produkowane będą w nim wózki do pociągów regionalnych, metra i tramwajów.

Alstom ocenia potencjał produkcyjny nowej fabryki na 3000 wózków rocznie, oznacza to potrojenie mocy produkcyjnych firmy. Zakład w Nadarzynie ma również przejąć produkcję wózków z fabryk w Piasecznie i Wrocławiu.

Jak czytamy w komunikacie prasowym francuskiego koncernu, w Nadarzynie znajdzie się również pierwsze i jedyne w Polsce centrum serwisowe wózków do pociągów dużych prędkości (do 250 km/h).

“Nasz nowy zakład w Nadarzynie to kolejna inwestycja realizowana przez Alstom w Polsce. Chcemy zatrudnić tu 200 pracowników i produkować 1800 wózków rocznie, czyli trzykrotnie więcej niż pozwalał nam na to zakład w Piasecznie. Docelowo będziemy w stanie wyprodukować do 3000 wózków rocznie." - mówił w komunikacie prasowym Sławomir Cyza, Prezes i Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich.

Alstom ma w Polsce jedenaście oddziałów, w których łącznie pracuje ponad 4 000 osób. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2