reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zdjęcie: Grupa MAN Przemysł elektroniczny | 06 listopada 2008

MAN zwolni przeszło jedną czwartą załogi w Niepołomicach

PAP informuje, iż niemiecki koncern MAN zwolni do końca roku 150 spośród 550 pracowników, zatrudnionych w fabryce w Niepołomicach koło Krakowa. Koncern MAN otworzył zakład pod koniec zeszłego roku i wydał na inwestycję 92 mln euro. Zatrudnienie miało znaleźć w nim docelowo około 650 osób.
Firma redukcję załogi i ograniczenie produkcji tłumaczy złą koniunkturą na światowym rynku motoryzacyjnym. Jak poinformowała Katarzyna Syska z biura prasowego firmy MAN w Polsce, zwolnienia zostały uzgodnione ze związkami zawodowymi działającymi w firmie. Osoby odchodzące z pracy dostaną odprawy wyższe od ustawowych. Pracodawca zaproponował im pracę w swoich dwóch innych fabrykach w Polsce: w Starachowicach i Sadach koło Poznania oraz możliwość podjęcia pracy w kilku innych krakowskich firmach.

Zdolności produkcyjne fabryki wynoszą w trybie jednozmianowym ponad 15 tysięcy sztuk pojazdów rocznie. Zakład w Niepołomicach to końcowa montownia produkującą głównie pojazdy ciężarowe TGA Worldwide o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 16 ton, przeznaczone na rynki Europy środkowo-wschodniej oraz Federacji Rosyjskiej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1